Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

EA, Battlefield 2042’nin üç büyük yeni haritasını ortaya koyuyor.

Bu yeni ortamların her biri, 128 oyuncuya kadar büyük savaşları desteklemek için tasarlanmıştır.

Electronic Arts, Battlefield 2042’ye gelen ve her biri “sizin ve ekibiniz için stratejiyi doğrudan etkileyen benzersiz bir deneyim sağlamak üzere özel olarak tasarlanmış” üç yeni haritayı gösteren yeni bir fragman yayınladı.

Video tam olarak derinlemesine bir taktik analiz değil: Bunun yerine, daha çok üç farklı ortamın hızlı tempolu bir genel bakışı, hepsi oyuncuların üzerine tırmanması için çeşitli bit ve mimari parçalarla dolu. Ortak noktaları, her birinde “birden fazla farklı savaş alanı” bulunan, aynı anda yakın mesafe, uzun menzilli ve araçlı savaşa olanak tanıyan büyüklüktür.

İşte fragmanda görülen her yeni haritanın hızlı dökümü:

  • Yenileme : Bir tarafında güneş enerjisi santrali, diğer tarafında yemyeşil Araştırma Tesisi bulunan bir Mısır çölünde yer alan eklektik bir manzara. Her iki bölge arasında, haritanın ortasındaki Conquest’te sıklıkla tartışmalı Giriş Kontrol Noktası üzerinden bir geçit de dahil olmak üzere çeşitli giriş noktalarına sahip bir duvar bulunur. Oyuncular ayrıca bu bölgelerdeki ve Renewal’deki her iki binadaki yakın mesafe savaşlarına hazırlıklı gelmelidir.
  • Breakaway : Antarktika’da geçen bu harita, Frozen Coast’ta bir Offshore Platformu ve savaş alanının yukarısında tünemiş bir Outlook Station’ı içeriyor ve bu da onu hava savaşları için odak noktası haline getiriyor. Buzulun kırık yollarında, oyuncular zip hatları ve halat köprülerle birbirine bağlanan ve bir paraşütün hızlı kullanımının ölüm kalım arasındaki fark olabileceği buz kayalıklarının içinde ve üzerinde savaşır.
  • Discarded : Hindistan’ın batı kıyısında sular altında kalmış bir köy, demonte gövde ve keşfedilecek bir Dev Gemi içerir. Bu harita çok sayıda siper ve yakın muharebe sunuyor; Colossus Ship, hava gemileri yukarıdan saldırırken ve tanklar gövdesini yumruklarken oyuncuların gemisinin içinde savaşmasına izin veriyor. Tahmin edilemeyen hava koşullarında, oyuncular her an bir kasırga tehdidi haritayı vurabileceğinden tetikte kalmak zorunda kalacaklar.

Bu üçü de dahil olmak üzere, Battlefield 2042’nin lansmanında toplam yedi harita geliyor. Yeni uzmanların yanı sıra mevsimsel güncellemelerde daha fazla haritanın gelmesi planlanıyor. Electronic Arts ayrıca yakın zamanda Battlefield 2042’nin uzman kadrosunun ikinci yarısını ( serideki ikili olmayan ilk karakter dahil ) açıkladı ve son beta testinde nasıl oynadıklarına dair bazı endişelere rağmen tartışmalı karakterlerin burada kalacağını doğruladı.

Kaynak

0
0
0
0
0
4
0

Bir cevap yazın

X