Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

Epic Games ve Microsoft, Fortnite gelirlerini Ukrayna için insani yardım fonlarına bağışlayacak

Epic Games, 20 Mart – 3 Nisan tarihleri ​​arasında tüm Fortnite satışlarını Ukrayna’da faaliyet gösteren insani yardım kuruluşlarına bağışlayacağını duyurdu. Microsoft ayrıca Xbox’taki Microsoft Store’da satılan Fortnite içeriklerinden elde edilen net geliri bağışlayarak bu çabaya katılacak.

Epic ve Microsoft, bu iki hafta içinde Fortnite’ta yapılacak olan gerçek parayla yapılan mikro işlemleri doğrudan Ukrayna halkına yardım eden insani yardım kuruluşlarına gönderecek. Kuruluşlar, “sağlık desteği, gıda ve temiz su, temel malzemeler, adli yardım ve barınma dahil” acil yardım sağlayacak. Web sitesi yazı yazarken yalnızca dört kuruluşu listelese de Epic, kampanya boyunca listeye daha fazla kuruluş ekleyeceğini söyledi.

Üstelik Epic, blog gönderisine göre “gerçek fonların platformlarından ve ödeme ortaklarından gelmesini beklemiyor”. Bunun yerine, işlemler raporlandığında şirket bunları hemen kuruluşlara gönderecektir.

İçerik Oluşturucuyu Destekle kodları politikadan etkilenmeyecek ve Epic bu ödemeleri finanse edecek. Bununla birlikte, içerik oluşturucular kazançlarını bağışlamak isterse Epic, seçtikleri belirli bir kuruluşla ortaklık kurmayı öneriyor.
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR