Haberler MOBA

League Of Legends 2021 Top Ranked şampiyonları yayınlandı!

Riot, 2021’de işleri değiştirdi ve oyunun bilgisiyle birbirine bağlı dört şampiyon çıkardı.

2021’de League of Legends kadrosuna yalnızca dört şampiyon katılarak 2018’den bu yana en düşük yeni oyuncu sayısı oldu. Yine de, Lig’e gelen dört şampiyonun hepsinin oyun üzerinde bir şekilde büyük etkisi oldu. 2021’in yeni şampiyonlarının her biri, ister bir oyun içi etkinliğin merkezinde, ister rekabetçi bir meta değişiminin odak noktasında olsun, Lig’e damgasını vurdu.

Hikayede birbiriyle hiçbir bağlantısı olmayan parçalanmış şampiyonları serbest bırakmak yerine, Riot Games 2021’de tepetaklak oldu ve yılın başında başlayan Harabe hikayesiyle birbirine bağlı dört şampiyon yayınladı. Bunu göz önünde bulundurarak 2021’de piyasaya sürülen dört şampiyonu oyun, karakterizasyon ve genel çekiciliğe göre sıraladık.

4) Akshan

Akshan, 2021’de çıkan şampiyonlar listemizin sonunu kendi hatasından değil, bu sezon yayınlanan diğer şampiyonlarla tam olarak örtüşmediği için tamamlıyor. Akshan hiçbir şekilde kötü bir şampiyon değil, ancak yılın diğer üç büyük oyunuyla karşılaştırıldığında, biraz düz kalıyor. Akshan’ın intikamını alırsa takım arkadaşlarını dirilten ticari marka yeteneği Going Rogue (W), şampiyonun ilk çıkışında Lig topluluğu tarafından iyi karşılanmadı. Ayrıca, Akshan’ın canlı sunuculara ulaştıktan hemen sonra düzeltilmesi gerekiyordu ve kadroya katıldığından beri her yamada (biri hariç) bir hata düzeltmesi veya denge güncellemesi aldı. Bir karakter olarak Akshan, “alçakları” avlama ve takım arkadaşlarınızın intikamını alma fikri, başka bir neden olmaksızın LoL’de hoş karşılanan bir fantezi kurgu konseptiyse eğlencelidir.

3) Vex

Vex’in forması standart bir kontrol büyücüsüne benzese de, onu League’in şampiyon kadrosunun geri kalanından farklı kılan türünün tek örneği kişiliğidir. League’deki diğer her şampiyon, ölçülemez bir amacı ve savaşma arzusu olan büyük bir kahraman veya kötü adamken, Vex dahil olmamaktan başka bir şey istemiyor. Vex, onun söyleyeceklerini duymak için arada bir tekrar ziyaret etmeye değer. Ancak zorlu oynanışı ve diğer kontrol büyücülerinden belirgin farklılıkları, onun üzerinde deneyimli olmayan oyuncular için başa çıkmasını zorlaştırabilir.

2) Gwen

Riot’un düello yeteneklerine sahip bir üst koridor oyuncusu piyasaya sürmesinin üzerinden epey zaman geçmişti, ancak Gwen, 2021 sezonunun başlarında piyasaya çıktığında bu nişe mükemmel bir şekilde uyuyordu. Gwen’in yetenek sınırı inanılmaz derecede yüksek; Oyuncuların yetenekleri arasında başka hiçbir şampiyonun yapamayacağı şekilde otomatik saldırılar yapmalarına izin verir. Aslında, yeteneklerini sıfırlamak için otomatik saldırı ihtiyacı Gwen’in kitinin önemli bir parçası ve onu üst koridor çarpışmalarında bu kadar çabuk hasar verebilmesini sağlayan da bu. . Artı olarak, Gwen’in Başak ile doğrudan ilişkisi, Lig tarihinde birbiriyle doğrudan ilişkisi olan iki şampiyonun arka arkaya serbest bırakıldığı tek olay oldu.

1) Viego

Viego Ocak ayında piyasaya çıktığında yıl gürültülü bir başlangıç yaptı. “Yıkılan Kral”, LoL’ün bilgisinde yaklaşık on yıldır gizemli bir figürdü, ancak sonunda Ruination sinemasında göründüğünde, League oyuncuları oyunun alt üst olmak üzere olduğunu anladılar. Diğer şampiyonların ruhunu yakalama ve takım arkadaşlarınızın güçlerini size karşı kullanma yeteneğine sahip bir şampiyon fikri, League’in daha önce gördüğü hiçbir şeye benzemiyordu. Çeşitli rollerde oynanabilecek çok yönlülüğe sahip çığır açan bir şampiyon olan Viego, metayı 2021 sezonu boyunca hem profesyonel sahnede hem de solo sıra merdiveninde çeşitli noktalarda tanımladı. İyi bir Viego oyuncusu, şampiyonun muazzam yetenek tavanıyla bir oyunu kafasına çevirebilirken, ortalama bir Lig oyuncusu Mahvolmuş Kralı alıp anında katkıda bulunabilir.

Kaynak

0
0
0
0
0
42
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish