Haberler

Fade’in Türkçe ve İngilizce Sesiyle Tanışın

Valorant Fade Seslendiren Kim?

Fade’in global seslendirmesinde Selin Çuhadaroğlu, lokal seslendirmelerinde İlayda Alişan ve müziklerinde yine bir Türk kadın sanatçı Helin Şentürk ile çalışıldı.

Valorant’ın yeni Türk ajanı Fade’in Türkçe seslendirmesi İlayda Alişan‘a aittir. Fade’i seslendiren oyuncu İlayda Alişan’ı gelin birlikte tanıyalım.

İLAYDA ALİŞAN KİMDİR?

26 Şubat 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Anne tarafından Erzincanlı, baba tarafından Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarım okumuştur. Hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir şekilde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sektöre giriş yapmıştır.

Kariyeri:

Oyunculuk hayatına reklam filmlerinde oynayarak başladı, Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi birçok markanın reklam filminde oynadı. İlk olarak 2011 yılında Kanal D’de yayımlanmaya başlayan, başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal gibi oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı. Kariyerine TRT 1’de yayınlanan Gönül Hırsızı ile devam etmiş, ardından Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç’la birlikte Benim Adım Gültepe’de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Kariyerine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat’ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı’nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Ardından Ay Yapım imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Rüya dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve Rıza Kocaoğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Ay Yapım’ın fenomen dizilerinden Çukur ile içinde bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır. Dizinin ikinci sezonunda Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı. Çukur’dan sonra Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız’da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019’da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı gibi başarılı oyuncularla beraber Şampiyon’un kadrosuna katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain’in orijinal dizisi Terapist’te Özlem Narin karakterini canlandırdı. 2021’de FOX’ta yayınlanan Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. 2021 yılında Kırmızı Oda dizisinin kadrosuna katılmıştır.

İlayda Alişan

Valorant’ın yeni Türk ajanı Fade’in İngilizce seslendirmesi Selin Çuhadaroğlu‘na aittir. Fade’i seslendiren oyuncu Selin Çuhadaroğlu tanıyalım.

SELİN ÇUHADAROĞLU KİMDİR?

1998 yılının Ekim ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Selin Çuhadaroğlu İstanbul doğumlu, terazi burcu’dur. Henüz boy ve kilo bilgilerine ulaşılamamıştır.

İcon Talent Oyunculuk Ajansı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Çuhadaroğlu, Yurt dışında tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır. Türkiye’de rol aldığı projeler dışında yurt dışında da bir çok başarılı dizi ve sinema projelerinin içerisinde yer alarak aktif oyunculuk kariyerini sürdürmeye devam ediyor.

 Rol aldığı yapımlardan bazıları aşağıdaki listede belirtilmektedir.

  • Ah Şu Gençler
  • Further Instructions
  • Uzaylılar
  • Bizim Hikâyemiz
  • Music Tricks for Trade
  • See You in September
  • Let’s Kick It
  • Akıncı (Beyza – Fatih’in kızkardeşi, TV Dizisi 2021)

Selin Çuhadaroğlu, yurtdışı eğitimleri sayesinde ABD yapımı film ve kısa filmlerde de rol almıştır. Bu sayede Çuhadaroğlu yalnızca ülkemizde değil dünya çapında tanınan isimler arasında yer almaktadır.

Selin Çuhadaroğlu

Yeni Türk ajanı Fade’in müziklerinde yine bir Türk kadın sanatçı Helin Şentürk ile çalışıldı. Avusturya’da yaşan Türk müzisyen Helin Şentürk ile ARB4 imzası yer alıyor. Şarkının yayınlanmasının ardından yaptığı paylaşımda Şentürk, düşüncelerini şu cümleler ile paylaştı:

“Sevginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz. FADE’i seviyoruz ve umarız siz de bizim kadar heyecanlısınızdır. Yeni Türk karakter için şarkı söylemek ve VALORANT @valoranttr evrenine katılmak bir rüyanın gerçekleşmesi!”

Helin Şentürk

Sizler yeni VALORANT ajanı Fade seslendirme kadrosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucularımız ile paylaşmayı unutmayın.

Avatar for Thebabutza

author
Oğuzhan Erdoğan Spor yapmayı bir hayat tarzı olarak benimsedim...genelde basketbol, masa tenisi, langırt ilgileniyorum. Eşimle birlikte doğa yürüyüşleri ve kamp yapmayı da ayrıca çok seviyoruz. Şu anda özel bir şirket reprezant olarak görev yapmaktayım. Oyun oynama 1996 kara kutu dediğimiz atarilerle başladım 1999 yıllın komşumuzun oğlunun bilgisayarı ile bilgisayarlarla tanıştım sonrasında ilk bilgisayım Commodor64 sahibi oldum bir kaç ay sonra yeni bir Bilgisayar alarak oyun, donanım ve ekipman serüvenime kendi çapımda söküp takma eşe dosta pc toplama ve tamirleri ve daha sonrasında ise donanım alıp satma işleri ile devam ettim. Yakın zaman da ülkemizdeki ekonomik krizi fırsata çevirip son anda güzel bir sistem topladım bu sistemle 20 li yaşlarımdaki gibi oyun oynamaya devam etmeyi düşünüyorum oyun oynarken thegamerstation da oyun ve sistem tavsiyeleri, donanım da 2.el ile ilgli düşüncelerimi sizlere paylaşacağım aynı zamdan kanalımızda da yayın açıp birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi planlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR