Haberler

Windows Xbox Uygulaması Oyunun Bilgisayar Özelliklerinize Uygun Olduğunu Anlamayı Kolaylaştıracak.

Xbox Windows uygulamasının önizleme sürümünde kullanıma sunulabilir.

Microsoft, Windows’un Xbox uygulamasında bir oyunun PC’nizde iyi çalışıp çalışmayacağını belirlemeyi kolaylaştıracak yeni bir özellik sunuyor.

Bu bilgi, oyunun vitrin sayfasındaki mavi yükleme düğmesinin altında bulunan “Bu bilgisayarda harika oynamalı” yazan bir etiketle gelir. Özellik birkaç oyunla sınırlıdır ve halen geliştirilme aşamasındadır. Kendiniz görmek için Xbox Insider Hub uygulamasını indirebilir ve Xbox uygulama mağazasının önizleme sürümlerini almayı kabul edebilirsiniz.

Microsoft’un bir bilgisayarda “harika” oynayan bir oyunu tanımlarken hangi kriterleri kullandığı veya “harika” ile “hiç çalışmıyor”un diğer ucu arasında herhangi bir katman olup olmayacağı bilinmiyor. Bir oyunun belirli özelliklere sahip bir bilgisayarda daha düşük bir FPS’de iyi çalışması söz konusu olabilir ve Microsoft’un bu tür bilgileri “bu oyun nasıl çalışır” etiketine dahil edip etmeyeceği belirsizdir. Önizleme sürümünün hızlı bir incelemesinden, oyunların şu anda ya “harika oyna” etiketine sahip olduğu ya da hiç sahip olmadığı görülüyor. Bu yeni özelliğin nasıl çalışacağının ayrıntılarını anlamak için Microsoft’un daha fazlasını söylemesini beklememiz gerekecek.

Xbox uygulama mağazasındaki her oyun zaten minimum özellikleri ve önerilen gereksinimleri içerir, bu arada, bir oyunun bilgisayarınızda nasıl çalışacağını tahmin etmenin hala sağlam güvenilir yolu budur.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR