Crypto (Metaverse / NFT) Haberler

Hydra Market, Alman yetkililer tarafından kapatıldı ve milyonlar değerinde Bitcoin kurtarıldı!

Almanya Siber Suçlarla Mücadele Merkez Ofisi (ZIT) ve Federal Kriminal Polis Ofisi (BKA), 17 milyon müşteri hesabı ve 19.000 satıcı profiliyle övünen Hydra Market’i kapattı. Müfettişler ayrıca değeri 25 milyon doların üzerinde olan 543 Bitcoin’e de el koydu. Yetkililer, kapatma kararını basın açıklamasıyla duyurdu.

Hydra Market, 2015’ten beri çalışır durumdaydı ve daha önce Tor ağı üzerinden erişilebiliyordu. Narkotik ticaretinin ana odağının yanı sıra Hydra Market, belge sahteciliği ve diğer dijital hizmetleri talep etmek için de kullanıldı. BKA ve ZIT, Hydra Market’in kârının yalnızca 2020’de en az 1,3 milyar dolara ulaştığını tahmin ediyor.

Müfettişler, ABD makamlarının yardımıyla Ağustos 2021’de Hydra Market’i araştırmaya başladı. Bugün yetkililer, Almanya’daki Hydra Market’in sunucu altyapısına el koydu ve siteyi etkin bir şekilde kapattı. Ancak soruşturma, Bitcoin Bank Mixer gibi kripto karıştırıcılar ile müfettişlerin kripto işlemlerini izlemesini zorlaştırdı.

Güvenilir bir blockchain analitik sağlayıcısı olan Elliptic, “Yetkililerin Hydra’yı kapatması, dark web ekosisteminde büyük bir boşluk bırakıyor” dedi. Ayrıca yetkililer, herhangi bir düzeyde, liderlikte veya başka bir şekilde herhangi bir tutuklama açıklamadı.

Hydra Market, Aralık 2015’te çevrimiçi hale geldiğinden bu yana 5 milyar dolarlık işlemlere kolayca ulaşmıştı. Elliptic’e göre site, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya ve Kazakistan gibi ülkelerde faaliyet gösteriyordu.


Kaynak

12
20
47
10
8
3
9
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X