Teknoloji

Google’ın Stadia teknolojisinin kalbi artık lisanslanıyor

Google, geçen yıl Mayıs ayında, Haziran ayında, teknolojiyi “endüstri ortaklarına” lisanslayacağını açıklamıştı. Geçen ay Google’ın bunu beyaz etiketli bir yayın platformuna dönüştürmeyi planladığını bildirmişti; bu strateji, dahili olarak Google Stream (Stadia’nın prototip adlarından biriydi) olarak biliniyordu.

Artık resmiyet kazandı. ‘Google for Games Geliştirici Zirvesi’nde şirket, temel teknolojiyi bir Google Cloud hizmeti olarak satacağını duyurdu… ‘Oyunlar için Sürükleyici Yayın’. Stadia’nın bu kadar harika bir isim olduğunu düşünmemiştim ama bu çok ağız dolusu: tabii ki, artık tüketicileri cezbetmek yerine bir B2B hizmeti.

Açılış konuşmasında, AT&T mobil cihazlarında çalışan Batman: Arkham Knight’ın artık herhangi bir Stadia ve hatta Google markasının kalmadığını gösteren bir sunumu gösterildi. Google, bunun bazı şirketler için çekici bir teklif olabileceği konusunda açık bir ölçeğe sahip: Bu pivot hakkında raporlar havada uçuşmaya başladığında, Bungie ve Capcom’un teknolojiyi kendi amaçları için kullanmakla ilgilendikleri söylendi.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir