Haberler

Invalidos, Free Fire Pro Series Kuzey Amerika’yı kazandı

Invalidos, Kuzey Amerika’daki ilk resmi Free Fire espor yarışması olan Free Fire Pro Series’i (FFPS) kazandıktan sonra tarih kitaplarına isimlerini yazdırdı.

Takım, yarışma boyunca turnuvayı domine etti. 18 maçtan beşini birinci bitirdiler ve toplam 298 puan toplamak için 165 öldürme topladılar. İkinci sıradaki La Bahia PFS, 187 puan ile yüz puandan fazla gerideydi.

FFPS büyük finalleri için tam puan durumu aşağıdaki gibi:

-Invalidos: 298 puan
-La Bahia PFS: 187 puan

-Wasaka Esport: 181 puan

-Fuego: 171 puan

-IT Official: 167 puan

-North Blood: 142 puan

-La Onu: 133 puan

-Osaka: 124 puan

-R15 Oficial: 106 puan

-Club 9D: 105 puan

-Team Money: 96 puan

-SkullBreaker: 73 puan

Free Fire, Güney Asya, Güneydoğu Asya ve Brezilya gibi bölgelerde muazzam bir popülariteye sahip olsa da, oyunun başka yerlerde çok büyük bir oyuncu tabanı yok. FFPS, Garena’nın Kuzey Amerika’daki ilk resmi turnuvasıydı ve 2022’de bölgeye daha yüksek bir bağlılığın göstergesi olabilir.

Turnuvanın toplam ödül havuzu 50.000 dolardı. Geçen ay üç haftalık bir grup aşamasına giden açık elemeler içeriyordu. Son olarak, en iyi 12 takım şampiyon unvanı için büyük finallerde yarıştı.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir