E-SPOR Haberler MOBA

İstanbul Wildcats, TŞL Kış Mevsimi Finalinde Galatasaray Esports ile karşılaşacak


2022, Türkiye League of Legends sahnesi için pek iyi başlamadı. Riot’un İstanbul’daki espor arenasının kapanmasının ardından birçok taraftar umudunu kaybetti ( bu kazanma umudunu kaybetmek değildi, bu rekabet etme şansından umudunu kaybetmekti.) Ancak tüm olumsuzluklara rağmen lig, kalbi kırık da olsa hala orada olan taraftarlarla yürüdü. O zamandan beri, taraftarlar geri döndükçe ve lig rekabette gelişme gösterdikçe TŞL hayata geri döndü. Bu rekabete öncülük eden iki takım, İstanbul Wildcats ve Galatasaray Esports şimdi 2022 TŞL Kış Mevsimi finalinde karşı karşıya gelecek.

TŞL Kış Mevsimi finali hakkında daha fazla konuşmadan önce, Galatasaray’dan başlayarak IW ve GS’nin final yolunda nasıl ilerlediğinden bahsedelim. Galatasaray Esports Lige 3-3’lük bir başlangıç ​​yaparken, tıpkı ligin kendisi gibi gelişti ve Wildcats’e yenilinceye kadar 6 maçlık bir galibiyet serisi yakaladı. Playofflardaki ilk rakipleri Dark Passage’a karşı bir maç kaybettiler, ancak yine de hayranlarına arka arkaya kupayı kaldırma umudunu vermek için yeterli gücü gösterdiler. Şimdi normal sezonda Wildcats’e karşı aldıkları 2-0’lık mağlubiyetin intikamını bekliyorlar

Wildcats, 3. Haftada ligin dizginlerini ellerine aldı ve bunu sezon sonuna kadar götürdü. 12 maçlık galibiyet serisi ile Kış Mevsimi’ni domine ettiler. Bu sezonda ilk Bo3 maçında Aurora Takımı’na karşı farklı bir boyutta oynadılar ve seriyi temiz bir 3-0 ile kapattılar. Bu sonuçlarla finalde Galatasaray’ın rakibi olmayı başardılar ve onlara küçük bir gövde gösterisinde bulundular.

Şimdi beş gün içinde, 2022’de etkileyici başarılara sahip bu iki takım, kupa ve MSI bileti için Sihirdar Vadisi’nde mücadele edecek. Maçı 9 Nisan saat 07.00’de lolesports.com adresinden takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR