Haberler

İşte Windows 11’in Oyuncular İçin Sunduğu Her Şey

Microsoft, yeni işletim sistemini “oyun için şimdiye kadarki en iyi” olarak nitelendirdi.

Windows 11 kullanıma sunma resmen uyumlu makinelerle geçerli Windows 10 kullanıcı önümüzdeki birkaç ay içinde ücretsiz olarak işletim sistemini yükseltmek için istenir, yani bugün başlıyor. Yeni işletim sistemiyle ilgili Microsoft blog yazıları , bunun “oyun için şimdiye kadarki en iyi Windows” olduğuyla övündü – işte bunun pratikte PC oyuncuları için ne anlama geleceği.

Oyuncular için Windows 11’deki en büyük değişiklik , başlangıçta Xbox Series X|S-Auto HDR ve DirectStorage için geliştirilen iki özelliktir. Her ikisi de avantajlardan tam olarak yararlanmak için belirli donanımlar gerektirir, ancak zaten uygun bir oyun donanımına sahipseniz, net olmalısınız.

Otomatik HDR

Adından da anlaşılacağı gibi, Otomatik HDR, HDR’yi destekleyen bir ekranınız varsa, oyun grafiklerini otomatik olarak Yüksek Dinamik Aralığa yükseltecek bir özelliktir. Bu özellik, “1000’den fazla DirectX 11 ve DirectX 12 oyunu” ile uyumludur ve görüntülenen renk aralığını geliştirmenin yanı sıra daha yüksek kaliteli kontrast ve parlaklık sağlar.

DirectStorage

Xbox Series X|S’den taşınan diğer özellik, oyun bilgisayarlarının oyunları daha hızlı yüklemesini ve genellikle daha düşük özellikli bilgisayarları tetikleyen geniş veya ayrıntılı oyun dünyalarını oluşturmasını sağlayan DirectStorage’dır. Ancak bu özellik, PC’nizin çalışması için bir NVMe yarıiletken sürücü ve bir DirectX 12 GPU içermesini gerektirir.

Donanım Desteği

Microsoft, Windows 11 için tam olarak yeni olmasa da, yeni nesil Xbox denetleyicilerini, Xbox Adaptive Controller’ı ve elbette geniş bir yelpazede üçüncüsü içeren Windows’un yeni yinelemesinin “dünyadaki en geniş donanım desteğine sahip olmaya devam edeceğini” vaat ediyor. -parti oyun çevre birimleri.

Xbox Uygulaması ve Oyun Geçişi

Microsoft ayrıca, normal yazılım paketinin bir parçası olarak yerleşik Xbox uygulamasıyla Windows 11 ile yazılım, abonelik ve akış hedeflerini zorlamaya devam ediyor. Xbox uygulaması, yerleşik Game Pass’i içerir ve abonelere oyun kitaplıklarına erişmeleri için kolay bir yol sunar. Uygulamayı oyuncular için daha çok tek noktadan alışveriş yapmak için, aynı uygulamada Xbox Cloud Gaming de içerecek.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR