Haberler

Jagged Alliance 3, PC taktikleri serisini 23 yıl sonra geri getiriyor

25 yıllık sıra tabanlı taktik serisi Jagged Alliance, nihayet Windows PC’ye gelen Jagged Alliance 3 ile ikinci numaralı devam oyununu sunacak.

Jagged Alliance 3, Haemimont Games tarafından geliştirilecek ve Jagged Alliance IP’sini 2015 yılında satın alan THQ Nordic tarafından yayınlanacak. Jagged Alliance: Gold Edition, 1995 oyununu ve onun 1996 yan ürünü Jagged Alliance: Deadly Games’i içeriyor.

THQ Nordic, Jagged Alliance 3’ün “serinin gerçek bir devamı” olacağını söyledi. Oyunda oyuncular, The Legion adlı acımasız bir paramiliter düşmana karşı kurulan hayali Grand Chien ülkesinde paralı bir kuvveti komuta edecekler.

THQ Nordic, “Jagged Alliance 3, stratejik unsurlarla dolu büyük bir oyun dünyasının keşfi ile taktiksel olarak derin, sıra tabanlı savaşı birleştirecek,” dedi THQ Nordic, “bölgeler üzerinde kontrol kazanmak, yerel kuvvetleri eğitmek ve sevgili paralı askerlerden seçilen birden fazla manga oluşturmak dahil – hepsi serinin hayranları tarafından iyi biliniyor.”

Oyun ayrıca “paralı askerleriniz için özel avantajlar veya seviye atlamaları gibi RPG öğelerinin yanı sıra silah cephaneliğinize yağmalama ve özelleştirme gibi içerikler içerecektir.

Bulgaristan, Sofya merkezli Haemimont Games, strateji ve şehir kurma oyunlarında uzmanlaşmıştır, ancak Jagged Alliance serisini hiçbir zaman ele almamıştır. Jagged Alliance 2, Deadly Games’in ardından 1999’da yayınlandı.

O zamandan beri seri, Jagged Alliance 2’nin tam bir versiyonu olan 2012’nin Jagged Alliance: Back In Action da dahil olmak üzere farklı platformlarda çeşitli genişletmeler ve içerik paketleri aldı.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR