Haberler

Çin, geçen yıl getirdiği kısıtlamalardan sonra ilk kez yeni oyun lisansları yayınladı!

Çin, Tencent ve Netease gibi şirketlere ev sahipliği yaparak hem oyun dünyası hem de oyuncular için bir yuva haline geldi. Bununla birlikte, Çin hükümeti son yıllarda oyun dünyasını ve oyuncuları kısıtladı. Çin hükümeti, Oyun süresini kısıtladı ve yeni oyun lisansları vermeyi reddetti.

Bu kısıtlamalardan neredeyse bir yıl sonra, Çin ilk oyun lisanslarını verdi. Bloomberg’e göre, Ulusal Basın ve Yayın İdaresi, web sitesinde 45 yeni oyun başlığıyla ilgili bir duyuru yayınladı. Şaşırtıcı bir şekilde, Tencent oyunları başlıklar arasında listelenmedi. Onun yerine, listelenen şirketlerden bazıları Baidu, XD ve iDreamSky’dı.

Bloomberg, Çin’in son yıllarda oyun yatırımcılarının en büyük korkusu olduğunu bildirdi. Çin hükümetinin oyun kültürünü destekleme konusundaki tereddütü, anlaşılır bir şekilde, bazı yatırımcıların Çin’deki pazarın geleceği konusunda kötümser olmasına yol açtı. Çin, bazı oyunlara yeşil ışık yakarak, yatırımcılara bu gelirden tamamen kurtulmak istemediğini gösteriyor gibi görünüyor.

Geçen yıl Çin’de oyun oynama konusunda birden fazla kısıtlama oldu. Örneğin, günde yalnızca belirli bir süre oyun oynamaya izin verdi. Ebeveynlerden gelen şikayetler üzerine, okul haftasının gece saatlerinde oyun oynamak tamamen yasaklandı. Hükümet ayrıca ülkedeki canlı yayınları daha sıkı bir şekilde düzenlemeye çalışıyor.

Bir oyun endüstrisinin gelişmesi için oyunculara sahip olması gerekir. Bu yüzden, hayranların Çin’den gelen bazı yeni oyunları görmeleri iyi olsa da, orada yaşayan insanlar aynı eğlenceyi yaşayamayacaklar.Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR