Genel Haberler Oyun-İş Dünyası

Arcane’nin 2. perdesi yayında!

Riot Games’in merakla beklenen animasyon dizisi Arcane’nin ikinci perdesi bugün erken saatlerde Netflix’te yayınlandı. Gösteri, izleyicilerden olumlu izlenimler topladı ve Netflix’in küresel listelerinde zirveye yerleşti ve yükselen popülaritesinin kanıtını verdi.

Arcane, ütopik Piltover şehri ile Undercity of Zaun arasındaki iç politikayı derinlemesine araştırıyor. Dizi, Zaun’daki çocukluklarında Vi ve Jinx (gösterinin ilk perdesinde Powder’dan geçen) arasındaki nüansları gösteriyor. Gösteri, oyunun bilgisi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen birçok League of Legends hayranının susuzluğunu giderdi.

İlk perde Vi, Powder ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. İlk bölümde, bir arkadaşlarından aldıkları bir ipucu üzerine Piltover’da bir binaya girerler. Binanın, Hextech’i araştıran Jayce’e ait bir laboratuvar olduğu ortaya çıkar. Powder, içeri girme sırasında Hextech kristallerini eline geçirir, ancak Jayce ekip içerideyken laboratuvara geri dönerek soygunu kısa keser.

Vi, Powder ve arkadaşları Jayce’i dışarıda tutmak ve binadan kaçmaları için onlara zaman kazandırmak için kapıyı kapattı. Ancak, Powder’ın Hextech kristallerinden biri onlar kaçarken düştü ve bir patlamaya neden oldu

Piltover, Patlamanın faillerini aramak için Fedaileri Zaun’a gönderdi, ancak fazla bilgi alamadılar. Undercity’nin koruyucusu Vander, Vi, Powder ve arkadaşları hakkında bilgi vermeyi reddetti.

Piltover’da izleyiciler Jayce, Viktor ve Caitlyn gibi karakterleri görebiliyordu. Jayce, Hextech ile olan işini savunmaya ve masumiyetini savunmaya çalıştı. Ayrıca Heimerdinger’in asistanı Viktor ile el ele çalıştı. İkili, Akademi’nin desteğini kazanma ve Piltover’ın geleceğini değiştirme konusunda Hextech’in potansiyelini gösterdi.

İlk perde, muhtemelen dizinin antagonisti olan Silco’yu da tanıttı. Tüketim üzerine bireyin gücünü değiştiren mor bir serum kullanan denekler üzerinde deneyler yaptı. Vander, Vi’yi kurtarmak için Fedailere teslim olmaya çalıştı, ancak Silco onları durdurdu ve Vander’ı ele geçirdi.

Dizi, Vander ve Silco’nun geçmişte Zaun için benzer görüşlere sahipken bir bağlantısı olduğunu gösteriyor. İkisi savaştı ve kendi yollarına gittiler ancak bağlantıları Arcane’nin geri kalanında bir komplo noktası olarak devam edebilirdi.

Silco, Vander’ı kaptıktan sonra, Vi, Silco’nun yerleşkesine bir kurtarma görevi yürüttü ve birinci perdenin heyecan verici son bölümünü yaptı. Vi Powder’a aksiyondan uzak durmasını söylese de, küçük kardeş Hextech ile son dakika bombası yaptı ve bu bomba geri tepmeyle sonuçlandı ve Vander dahil (en azından şimdilik) arkadaşlarının çoğunun hayatına mal oldu. Bölüm, bir Fedainin Vi’yi alıp götürmesiyle ve Silco’nun Powder ile el ele vererek Piltover’da ortalığı karıştırmasıyla sona erer.

Son bölümün sonundaki küçük teaser’a dayanan hikaye, karakterlerin Arcane boyunca bir noktada büyüdüğünü görmeli. Ayrıca Warwick veya Urgot gibi bazı şampiyonların gösteride yer aldığını görebiliriz.

Arcane’nin ikinci perdesi artık yalnızca Netflix’te.

Kaynak

0
0
0
0
0
15
0

Bir cevap yazın

X