E-SPOR Genel Haberler

PMGC 2021 büyük finalleri bir “Semi-LAN” etkinliği olacak

Tencent’in PUBG Mobile küresel espor direktörü James Yang, Dot Esports’a verdiği bir röportajda, 21-23 Ocak tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan PUBG Mobil Küresel Şampiyonası (PMGC) 2021 büyük finallerinin bir LAN etkinliği olmayacağını söyledi.

Etkinlik, tek bir sunucuda yarışan 16 finalistle “semi-LAN” formatını benimseyecek. Katılımcıların eşit bir oyun alanına sahip olmasını sağlamak için, bazı takımlar büyük finallerde yarışmak için belirli bir yere uçacak.

Yang, yarışmanın nerede gerçekleşeceğini açıklamadı, ancak “yakında” açıklanacağını söyledi. Mekanda etap olmayacak ve takımlar kapalı bir ortamda yarışacak. Format, pandeminin durumuna bağlı olarak bazı değişiklikler görebilir.

Yang, geçen Temmuz ayında şirketin PMGC’yi bir LAN etkinliği olarak tutmak için “çok çalıştığını” söylerken, devam eden COVID-19 salgını bu planları bozdu. “Yıl sonunda LAN etkinlikleri yapmayı bekliyorduk, ancak şimdi bile COVID’in bu kadar güçlü olmasını beklemiyordum” dedi.

Sonuç olarak, PMGC’nin lig aşaması tamamen çevrimiçi bir etkinliğe dönüştürüldü. Takımların ping eşitsizliği ile karşılaşmaması için Doğu ve Batı olarak ayrıldı. Her bölgede yirmi takım mücadele ediyor.

PMGC lig aşaması, 30 Kasım ile 24 Aralık arasında gerçekleşecek ve 15 takım ve davetli bir takım büyük finallere çıkacak. Büyük finaller 21-23 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yang ayrıca büyük finallere davet edilen takımın kim olacağı konusunda yorum yapmayı da reddetti. Bunun da yakında açıklanacağını söyledi.

PMGC 2021’in toplam ödül havuzu 6 milyon dolar. Bu, onu tek bir etkinlik için PUBG Mobile espor tarihindeki en yüksek ödül havuzu haline getiriyor.

Bu yıl LAN etkinlikleri olarak diğer bazı e-spor etkinlikleri gerçekleşse bile, Tencent’in PMGC 2020 Finallerinden sonra risk almadığını görmek şaşırtıcı değil. Geçen yıl, finallerin Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentindeki Coca Cola Arena’da gerçekleşmesi gerekiyordu. Tüm takımlar, rekabet etmek için Dubai’ye uçtu. Ancak etkinlikten sadece bir gün önce Tencent, bazı oyuncuların COVID-19 için pozitif test ettiğini ve tüm takımların virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için otel odalarından izole olarak yarışacağını açıkladı.

Yang, “Bu yıl takımların risk almasına izin veremezdik” dedi.

Kaynak

0
0
0
0
0
25
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish