Haberler

New World Oyuncuları Kendi Loncaları Tarafından Soyuluyor

New World’daki oyuncular, Şirketler adı verilen kendi loncalarını soyarlar, kör olurlar, ardından yeni bir Fraksiyona geçerler ve eski loncalarını fethederler.

New World sona eriyor ve oyuncular, giriş ve çıkışları hakkında kolayca bilgi sahibi oluyorlar. Çoğunlukla bu, hangi New World zırh setlerinin en iyi olduğunu , hangi bölgelerin ölüm tuzakları olduğunu ve nasıl dolandırılmayacağınıkeşfetmek anlamına gelir.

Bununla birlikte, bu son kısım, New World deneyimi boyunca kaçmak bir şekilde zorlaşıyor . Oyuncular, görsel cila eksikliğinden sunucu sorunlarına, en iyi kaynak yetiştirme noktalarını işgal eden botlara kadar Yeni Dünya ile ilgili birçok sorunla karşı karşıya kalıyor. Ancak çok azının hesaba katabileceği şey, oyunun tasarımındaki büyük bir sorundur.

Sorun, New World‘daki loncaların karşılığı olan Şirketlerde yatmaktadır . Bir Şirket, bölgeleri kontrol edebilen, oradaki oyunculardan vergi alabilen ve bölge üzerinde diğer şirketlerle savaşa girebilen, oyuncunun sahip olduğu ve işlettiği bir takımdır. Her bölük, New Wolrd‘dün üç Fraksiyonundan birinin altındadır . Şirketin parası, yalnızca Şirket liderinin (Vali) erişebileceği hazinesine konur. Yani ona erişirler: Şirketten tüm parayı alıyorlar, cebe atıyorlar ve kaçıyorlar. Bir oyuncu Reddit’te olduğunu bildirdi ve benzer hikayeler bir sel gibi döküldü.

Orijinal gönderi, bunun bir sunucudaki en zayıf loncada meydana geldiğini, Vali ve en yakın arkadaşlarının parayı alıp kaçtığı ve farklı bir Fraksiyonun bayrağı altında ikincil oyun hesaplarına aktardığını anlatıyor. Kimse onları ya da çaldıkları parayı bulamadı. Bir grup hırsız olayı bir adım öteye taşıyarak hemen aynı hikayeler bildirildi. Eski Vali yeni bir bölük kurdu, sonra eski bölüğüne savaş ilan etti, bu arada arkadaşları (hala eski bölükte Konsoloslar) savunma için en zayıf üyelerini seçtiler. Söylemeye gerek yok, hırsızlar kazandı. Bu sorun birdenbire New World’daki en gerekli düzeltmelerden biri haline geldi.

Açıkçası, oyuncular bu konuda bir şeyler yapılmasını istiyor, en yaygın düşünce, çok sayıda yasağın faillere yöneldiğidir. Ancak New World sunucu transferlerinin nasıl geri çekildiğini ve Amazon’un oyunla ilgili vaatlerinden zaten vazgeçtiğini görünce, bu yasaklar yakında gelmeyebilir. Amazon’un kızartmak için daha büyük balıkları olabilir.

Oyuncular dolandırılan kişiye sempati duysa da, birçoğu durumu komik buluyor ve onları suçlamak zor. O kadar basit bir istismar ki, kimsenin geldiğini görmemesi inanılmaz. Görünüşe göre New World , sömürgeci olma deneyimi için çok doğru: oyuncular kaynakları (botlarla) ve mümkün olduğunca birbirlerini kullanıyorlar, sonra alacak bir şey kalmadığında koşuyorlar.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir