Haberler Oyun

Minecraft’ın Devasa 1.20 Güncellemesi Geliyor

Minecraft’ın Devasa 1.20 Güncellemesi Trails and Tales güncellemesi çok yakında yayınlanacak gibi görünüyor

Trails and Tales güncellemesi olarak da bilinen Minecraft’ın Devasa 1.20 Güncellemesi çok yakında çıkacak gibi görünüyor, çünkü geliştirici Mojang güncellemenin yayın öncesi anlık görüntülerini yayınlamaya başladı.

Eğer aşina değilseniz, Minecraft’ın biraz kendine özgü bir yama yayınlama döngüsü vardır. Genellikle 1.20 gibi büyük güncellemeler ‘anlık görüntülerle’ önizlenir – yamanın beta sürümleri tüm Minecraft: Java Edition oyuncularının kullanımına sunulur. Genellikle birkaç ay boyunca her hafta yeni anlık görüntüler yayınlanır ve bunların her biri gelecek güncellemede yer alacak bir avuç yeni özellik ekler.

minecraft Trails and Tales Minecraft'ın Devasa 1.20 Güncellemesi

Anlık görüntüler tamamlandıktan sonra, geliştiricilerin yeni özellikler eklemeyi bitirdiğini ve son ince ayarları ve hata düzeltmelerini yaptığını gösteren ön sürümleri alırız. Minecraft 1.20 ön sürüm 1 henüz yayınlandığı için şu anda bu noktadayız. Yama notlarını resmi sitede görebilirsiniz (yeni sekmede açılır), ancak oldukça kuru ve tekniktir – belki de en dikkat çekici şey, neredeyse 11 yıllık bir hatanın düzeltilmiş olmasıdır, bu da eski hatalar için bir düzeltme zincirinin sonuncusudur.


İlginizi çekebilir: Minecraft Sistem Gereksinimleri


Ön sürümler, önemli hatalar giderilene kadar devam eder ve ardından, asıl güncelleme yayınlanmadan önce önemli bir sorun olmadığından emin olmak için son test sürümleri olan sürüm adaylarını alırız. İlk ön sürüm ile güncellemenin nihai lansmanı arasındaki süre genellikle oldukça kısadır. Örneğin 1.19 güncellemesinin ilk ön sürümü ile gerçek lansmanı arasında üç haftadan biraz az bir süre vardı.

Bunların hepsi uzun lafın kısası: Minecraft 1.20 muhtemelen önümüzdeki ay içinde oyunun tüm sürümlerinde yayınlanacak. Mojang son dakikada bazı önemli teknik sorunlar keşfederse bu süre uzayabilir, ancak emsaller Haziran başında Trails ve Tales’e dalacağımızı gösteriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Tüm içeriklerimiz için The Gamer Station

Oynadığınız oyunlarla, Film ve Dizilerle, Teknolojik konularla ilgili tartışmalara girebileceğinizi, başlıklar açabileceğinizi, yorumlar yapabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen Panomuza üye olun!

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Pano platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir