E-SPOR Haberler MOBA

League of Legends’ın 2021 All-Star etkinliği resmen iptal edildi

Riot Games’in küresel espor bölümü, COVID-19 pandemisini çevreleyen seyahat kısıtlamaları nedeniyle bu yılki League of Legends All-Star etkinliğini iptal etti.

Riot bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, “MSI ve Worlds’ün başarısından memnun olsak da, dikkatli bir müzakereden sonra, COVID-19 seyahat kısıtlamaları nedeniyle bu yılki All-Star Etkinliğinden vazgeçmek için zor bir karar aldık.” Dedi. “Dünya çapında birçok taraftarın ve oyuncunun LoL Esports sezonunu ASE’de kapatmayı dört gözle beklediğini bildiğimiz için bu karar kolayca alınmadı.”

Riot, All-Star etkinliğine katılanların etkinlik süresinden daha uzun bir süre karantinaya alınmaları gerekeceğinden, karantina gerekliliklerini etkinlikte önemli bir kısıtlama olarak özellikle belirtti. League’in All-Star etkinliğinin yalnızca üç gün sürmesiyle, olası bir karantina dönemi turnuvayı tamamen geride bırakabilir.

Geçen sezon, Lig All-Star Etkinliği çevrimiçi olarak gerçekleşti. Bu yıl, Riot çevrimiçi oyundan vazgeçme kararı aldı, çünkü şirket, çevrimiçi etkinliğin “profesyonelleri, personelleri ve hayranları LoL Esports sezonunu bölgeler arası rekabetle kutlamak için bir araya getiren ASE’nin ruhunu yakalayamıyor diye düşündü

Riot All-Star etkinliği, üst üste iki yıl boyunca çevrimiçi oynaymaya çalışmak yerine 2021 sezonunu tamamen atlayacak. 2022 profesyonel LoL sezonu Ocak ayında başlayacak ve Kuzey Amerika’nın LCS ve Avrupa’nın LEC’si 14 Ocak’ta başlayacak.

Kaynak

35
25
32
10
33
10
2
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X