Haberler

Sony, Bluepoint Games’i satın aldı, PlayStation Studios için 16. geliştiriciyi duyurdu.

Sony Interactive Entertainment, Sony’nin Returnal geliştiricisi Housemarque’ı satın alma işlemini tamamladığı Haziran ayında sızdırılan bir bilgi olan stüdyo Bluepoint Games’i satın aldığını duyurdu.

Bluepoint, en çok donanımlar için yeniden düzenleme çalışmalarıyla tanınır ve 2006’da eski Retro Studios çalışanları Andy O’Neil ve Marco Thrush tarafından kurulduğundan bu yana projelerde neredeyse yalnızca Sony ile çalıştı. Buna Gravity Rush, Shadow of the Colossus ve Demon’s Souls için son remasterlar dahildir.

İki şirket 15 yıldır birlikte çok yakın çalıştığı için, özellikle Bluepoint’in PlayStation 5 için Demon’s Souls üzerinde üç yıl boyunca nasıl çalıştığını göz önünde bulundurursanız, bu satın alma çok mantıklı geliyor.

Bu hamleyle Sony, bu ayın başlarında İngiltere merkezli Firesprite’ı satın almasının ardından Bluepoint’i grubun 16. stüdyosu olarak PlayStation Studios’a getiriyor. Bu, SIE’nin 2021’de edindiği dördüncü stüdyosu ve PlayStation Studios başkanı Hermant Hulst’a göre son olmayacak.

Bluepoint açıklanmayan bir miktar ile satın alındı ve şimdi “konsol tanımlayan görseller ve oynanış” ile başka bir proje oluşturmaya odaklanacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR