Uncategorized

Mertz CS:GO’dan ayrıldı, VALORANT’a geçti

.

Daniel “mertz” Mertz, birçok eski CS:GO oyuncusunun seçtiği yolu izleyerek VALORANT’a geçerek kariyerine yeni bir soluk getirmeyi seçti.

Geçen bir buçuk yıldır, birçok Counter-Strike profesyoneli Riot Games’in FPS’sine dönmeye karar verdi. Bazıları için, e-sporda yaşamak için ikinci bir şanstı, diğerleri ise şanslarını yeni bir şeyde denemek istedi.

Danimarkalı, bugün Twitter’da VALORANT’ta kendi oyunlarından öne çıkan bir video yayınlayarak oyuna geçişini duyurdu. Mertz, “CS:GO’da harika bir maceradan sonra başka bir ortamda yeni hedeflere ulaşmak istiyorum” dedi. “Bir sonraki bölümümün VALORANT üzerine yazılacağını söylemekten gurur duyuyorum.”

Tweet’e ulaşmak için tıklayın

Mertz, profesyonel kariyerine 2015 yılında Eastern Vikings’in bir parçası olarak başladı. Daha sonra Nisan 2017’de North Academy tarafından fark edildi ve 2018’de ana takım tarafından alınacak kadar iyi oynadı. 22 yaşındaki Danimarkalı organizasyonun temsilcisi iken, şimdiye kadarki en büyük kupasını DreamHack Open Tours’da kazandı.

Yine de son iki yıl Mertz’e pek iyi davranmadı. Daha büyük etkinliklerde başarılı olamadığı Kopenhag Flames, x6tence ve Nordavind gibi takımların bir parçasıydı. Dolayısıyla VALORANT’a geçişi o kadar da şaşırtıcı değil.

Danimarkalı şimdilik Nordavind’in bir parçası olacak. Yeni bir ev bulana kadar organizasyonla sözleşmesi devam edecek.

Kaynak

34
36
10
1
25
9
3
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerinizi okumayı çok isteriz, yorum yapmak için tıklayınız.x
()
x
X