Haberler

VALORANT’ın 2022 EMEA sezonu yeni etkinlikler içeriyor!

VALORANT’ın 2022 EMEA sezonu yeni bölgesel ligler, devreler, güncellenmiş VCT yapısı ve yeni oyun değiştirici etkinlikleri içeriyor.

2022 EMEA VALORANT Şampiyonlar Turu, yeni bölgesel ligler, Game Changers etkinlikleri ve gelecek yeteneklerin sahnede iz bırakması için bölgesel devrelerle büyük bir revizyona sahip olacak.

2021 VALORANT Şampiyonlar Turu, Acend’in ilk VALORANT Şampiyonları olarak tacı almasıyla sona erdi, ancak hayranların 2022’de sabırsızlıkla bekleyecekleri çok sayıda heyecan verici değişiklik var.

Riot Games’e göre, EMEA VCT yapısı gelecek yıl “tüm bölgeye uyacak ve daha geniş EMEA şemsiyesi içindeki tüm yerel bölgelerin büyümesine ve sağlıklı bir rekabet düzeyini sürdürmesine olanak tanıyacak” şekilde değişecek.

Hayranlar, “yetenek gelişimi için belirgin bir ulusal yetenekle son derece rekabetçi bir platform” sağlayacak olan VALORANT Bölgesel Liglerini dört gözle bekleyebilirler. İşte 2022’de gelecek sekiz VRL:

  • İspanya: LVP tarafından işletilen Portekiz ve İtalya’dan oyuncular bu lig için uygundur.
  • Fransa: Freaks 4U Gaming tarafından işletilen Benelüks’teki oyuncular bu lig için uygundur.
  • Birleşik Krallık, İrlanda ve İskandinav Ülkeleri: Promod Esports tarafından işletilmektedir.
  • Polonya + EE: FRENZY tarafından işletilen İsrail’den oyuncular bu lig için uygundur.
  • BDT: GIG Me tarafından işletilmektedir.
  • MENA: Calyx Gaming tarafından işletilmektedir.
  • Türkiye: ESA Esports tarafından işletilmektedir.
  • DACH: Freaks 4U Gaming tarafından işletilmektedir.

Her lig, yıl boyunca her biri normal bir sezon ve bir şampiyonun belirleneceği playofflardan oluşan iki etaptan oluşacak. Katılan takımlardan bazıları, sezonda en az bir kez gerçekleşecek olan VRL açık elemeleriyle belirlenecek. Her ligin galibi VCT Promosyon Turnuvasına devam edecek. İkinci Aşamadaki her VRL kazananı, VCT Promosyon Turnuvasına bağlı olarak mevcut yerlerin ve VRL elemelerinin sayısı değişebilse de, VRL EMEA Finallerine yükselecektir.

Her VRL sezonu için 2022 sezonu, 24 Ocak’ta açık elemelerle başlıyor. İlk bölünme 14 Şubat haftasında başlayacak.

Şampiyonlara ulaşan dört EMEA takımı – Ascend, Gambit Esports, Team Liquid ve Fnatic – 2022’de VCT Birinci Aşamaya davet edilecek. Her bölgede iki açık eleme ve kapalı eleme yoluyla sekiz yer daha mevcut olacak. AB’de dört sıra, Türkiye’de iki ve son iki sıra BDT’de olacak. MENA takımları herhangi bir elemede yarışabilir.

Takımlar, Birinci Aşama’daki sekiz VRL’nin kazananlarının yer alacağı VCT Terfi Turnuvası aracılığıyla VCT İkinci Aşamaya hak kazanabilir. Bu takımlar en alttaki iki VCT takımıyla karşılaşacak.

Hayranlar ayrıca 2022’de çok daha fazla Game Changer içeriği bekleyebilirler. Üç VCT Game Changers EMEA serisi Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında gerçekleşecek. Bu etkinliklerde başarılı olan takımlar, Kasım ayında yapılması planlanan Global Changers etkinliğinde yer kazanacak. Riot’a göre, yeni Game Changers EMEA Academy ayrıca “yeni takımlar ve arkadaşlar için yıl boyunca altı adede kadar turnuvada güvenli bir alanda rekabet edebilecekleri bir yer” sağlıyor.

VCT Game Changers EMEA 2022 devresi ayrıca bu ekiplerin hem Game Changers hem de VRL’ler ve VCT açık elemelerinde rekabet etmesine olanak sağlamak için “daha geniş EMEA ekosistemi” ile “paralel” olarak çalışacak.

Riot, yeni VALORANT Bölgesel Devreleri’nin “bölgede tabandan VALORANT yeteneklerini geliştirmesine ve tanıtmasına” da yardımcı olacağını söyledi. Bu yeni amatör rekabet ortamı, oyuncuların organize rekabeti deneyimlemelerine ve takımları için devre puanları kazanmalarına yardımcı olacak. Sezon sonunda en çok puanı toplayan takımlar devre şampiyonu olmak için yarışacak.

2022’deki çeşitli etkinlikler en az seksen dilde yayınlanacak ve EMEA hayranlarına VALORANT içeriğinin keyfini çıkarmak için her zamankinden daha fazla fırsat verecek.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR