Haberler

Metal Gear Solid 2 ve 3 Dijital Mağazalardan Geçici Olarak Kaldırıldı

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Konami tarafından dijital vitrinlerden geçici olarak kaldırıldı.

Konami, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty ve Metal Gear Solid 3: Snake Eater‘ın lisans sorunları nedeniyle dijital mağazalardan geçici olarak kaldırıldığını söyledi. Metal Gear Solid 2 ilk olarak 2001 yılında piyasaya sürüldü ve MGS 3 üç yıl sonra çıktı ve ikisi de klasik PlayStation 2 oyunları olarak kabul ediliyor. Yıllar boyunca yeniden yayınlandılar, genişletildiler ve başka platformlar için yeniden düzenlendiler ve Metal Gear Solid 3‘ün yeniden yapıldığına dair devam eden bir söylenti bile var.

Bir PS2 sahibi olmanıza gerek kalmadan eski Metal Gear Solid oyunlarını oynamanın birkaç yolu vardır. Serinin bir kısmı PC’de mevcuttur, ancak birçok oyun daha yeni konsollarda da oynanabilir. Metal Gear Solid: The Legacy Collection başlangıçta PlayStation 3 için yayınlandı ve orijinal Metal Gear’dan Metal Gear Solid: Peace Walker’a kadar Hideo Kojima tarafından yönetilen tüm ana Metal Gear oyunlarını içeriyordu. Bunlar şu anda Sony’nin PlayStation Now akış hizmeti aracılığıyla PS5’te oynanabilirken, Metal Gear Solid HD Collection’a Xbox Series X/S’de geriye dönük uyumlulukla erişilebilir.

Yayıncı Konami‘nin resmi web sitesinde, hem Metal Gear Solid 2 hem de Metal Gear Solid 3’ün yanı sıra bu iki oyunu içeren koleksiyonların 8 Kasım’dan itibaren tüm dünyadaki belirli dijital mağazalardan geçici olarak kaldırılacağını duyurdu. PS3, PS Vita, PS Now, Xbox 360, Nintendo 3DS ve Nvidia Shield‘de bulunanlar da dahil olmak üzere her iki oyun da. Konami’ye göre, Metal Gear Solid ikilisinin kaldırılma sebebi, oyunlarda kullanılan tarihi arşiv görüntüleri ve lisansların yenilenmesi gerektiği için.

Konami, lisansların ne zaman yenilenebileceğini belirtmedi, bu nedenle oyunların ne zaman dijital vitrinlere geri döneceği belli değil.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR