Haberler

Minecraft Oyuncuları, İtem Çerçevelerinden Oynanabilir Satranç Oyunu Oluşturuyor

Akıllı bir çift Minecraft oyuncusu, eşya çerçevelerinin tahta ve belirli eşyaların taş olarak kullanıldığı işlevsel bir oyun içi satranç seti yarattı.

Minecraft oynayan iki zeki kardeş, eşya çerçevelerini kullanarak oyun içi bir satranç tahtası yaptı. Mojang’ın son derece popüler hayatta kalma sandbox oyunu, oyunculara akıllarının hayal edebileceği hemen hemen her şeyi inşa etmeleri için araçlar sunuyor.

Mojang, Minecraft’ın yaklaşmakta olan Caves & Cliffs Part 2 güncellemesi gibi resmi güncellemeler yayınlamaya devam ederken, oyuncular ayrıca oyunda halihazırda mevcut olan kaynakları kullanarak yenilik yapmaya devam ediyor.

On yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen Minecraft, güncellemeler ve genişletmeler yoluyla geliştirici Mojang tarafından hala desteklenmektedir. Oyunun en son genişlemesi Caves & Cliffs Part 1, oyunun en yüksek zirvelerine ve en düşük mağaralarına birçok yeni özellik ekledi. Bakır ve ametist gibi çeşitli yeni yeraltı mineralleri, Minecraft’ın madencilik bölümünü biraz daha sağlam hale getiriyor. Bu arada, dağ keçisi ve su altı parlayan kalamar gibi çeşitli bölgelere yeni yaratıklar eklendi. 2021’in sonunda gelmesi planlanan Caves & Cliffs Part 2, meşaleler gibi daha da yeni eklemeler ve Minecraft’taki biyom değişikliklerinin sıcaklık çatışmalarına yönelik bir düzeltme içerecek ve bu da dünyaları biraz daha gerçekçi hale getirecek.

Resmi güncellemeler harika olsa da, Reddit kullanıcısı MastaEcoval ve kardeşleri, akıllı bir Minecraft satranç takımı oluşturmak için oyun içi öğeleri kullandılar. Satranç oyunu, oyuncuların eşyalarını herkesin görebileceği şekilde göstermesine izin veren eşya çerçevelerini kullanır. Bu kareleri bir ızgarada düzenleyerek satranç, basitçe öğeleri çıkararak ve yeni bir kareye taşıyarak oynanabilir. Görünüşe göre akıllı oyuncular miğferleri piyon, botları kale, at zırhını at, pantolonları fil, göğüs zırhını vezir ve iskelet kafalarını şah olarak kullanıyor. Her zırh seti için farklı malzemeler, oyunun iki belirgin renkli parça setine sahip olmasını sağlar.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR