Aksiyon E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Myztro Gaming, EMEA ALGS Pro League’in üçüncü gününü kazandı

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki ALGS Pro Ligi’nin ikinci haftası Cumartesi günü başladı. Bölgede geçen hafta olduğu gibi A ve B gruplarından oluşan lobi günün son maçına geldi. Sonuç olarak, Myztro Gaming’deki Ukrayna ve Rusya bağlantısı eve en yüksek dereceyi getirdi.

Birinci oyun, klasik bir World’s Edge bölgesi ile açıldı ve son daire Fragment West’in kuzeybatısındaki binaya çekildi. Tüm bu takımlar son çemberin kapanmasıyla savaşmaya başladığında, MajorPushers takım üyesi Artem “fitoo” Ivanov’u yeniden canlandırdı ve takımların geri kalanını çemberin kenarından süpürdü. MajorPushers günün ilk maçında 23 puan topladı.

İkinci oyun, en kaotik oyunsonlarından birini içeriyordu ve son çemberin başında dokuz takım hala hayattaydı. Eski TSM koçu Martin “gdolphn” Skrydstrup ve ekibi CLEAN zirveye çıktı. Yine de günün en heyecan verici oyunlarından biri Nicholas “diffq” Espersen, Mark “Zipeth” Christensen ve Luminosity Gaming’den Shivam “ShivFPS” Patel’in yer aldığı soloQgoats’tan geldi.

Yol boyunca birkaç öldürme daha alan soloQgoats, az çok açıktayken birden fazla takımı bir şekilde geride bıraktı ve yedi öldürme ile ikinci sırayı aldı. 16 sayılık maçları, CLEAN’ın ikinci maçtaki 17 sayısının sadece bir puan gerisindeydi.

Üçüncü oyun, birkaç takım için büyük bir öldürme oyunuydu. GMT dokuz öldürme çentiği ile beşinci sırada yer alırken, kıdemli Rus takımı 789 dördüncü oldu ve 10 öldürme aldı. Yine de oyunu ve öldürme yarışını kazanan başka bir serbest oyuncu takımı olan DungeonMast33rs oldu. Üçüncü oyunda 15 öldürmeleri ve birinciliği onları lider panosuna fırlattı ve günün yarısında genel sıralamanın zirvesini aldı.

Günün dördüncü maçı, World’s Edge’de birçok takımın inanılmaz dar alanlarda bir arada yaşayabileceği noktalardan biri olan Lava City’ye doğru güneye çekildi.

Beşinci maç Fransız serbest oyuncu takımı Les cités de France’a gitti ve aynı zamanda ZETA DIVISION için iyi bir puan toplama görevi gördü. EMEA’daki hiçbir takımın birinci hafta boyunca tek bir lobide birden fazla zaferi olmadı ve ikinci haftanın ilk lobisi, nihai, belirleyici maça doğru hemen hemen aynı şekilde gelişti.

Myztro Gaming sonunda bir EMEA lobisinde birden çok kez kazanma, final oyununa hükmetme ve gün birinciliği elde etmeyi başaracaktı. Son çemberde kulenin tepesindeki konumları, başka hiçbir takımın üstesinden gelemeyeceği kadar güçlüydü.

Son oyuna girerken zaten dördüncü sırada olan Myztro, haritada en iyi noktaya sahip olduklarını bilerek ve zafer için oynayarak sabır gösterdi. Son çember kapanmaya başladığında, yüksek konumlarını kalan takımları birbirine girmeye zorlamak için kullandılar ve sonunda zaferi garantilediler.

EMEA’nın üçüncü gününde birincilik, Myztro’ya 12 puan kazandırdı ve birinci haftadan puan alamayınca takım için büyük bir sonuç oldu. EMEA, ikinci ila altıncı sırayı alan beş takım, hepsi birbirini iki puan farkla tamamlayarak, inanılmaz derecede yakın ve rekabetçi lobiler sergilemeye devam ediyor.

Bu iki grup için sadece dört maç günü kaldı, her puan önemli. Ancak şu ana kadar kendilerini gruptan açıkça ayıran çok az takım varken, tüm takımlar hala ilk bölümün play-off’larının ve orada bekleyen 1.000.000 dolarlık ödül havuzunun peşinde.

Kaynak

0
0
0
0
0
12
0

Bir cevap yazın

X