E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Na’Vi, G2’ye karşı çift uzatmalı Nuke comeback’inden sonra PGL Stockholm Major’u yenilmez tamamladı

Natus Vincere, G2 Esports’a karşı büyük finalleri kapatmak için Nuke’de haritayı iki kez uzatmaya götürdükten sonra bugün tek bir harita kaybetmeden PGL Stockholm Major’ı kazandı. S1mple sonunda hakettigi zor CS:GO Major unvanını aldı ve Na’Vi bir haritayı kaybetmeden Major kazanan ilk takım oldu.

G2’nin Ancient seçimiyle başlayan seri Na’Vi’nin erken başlangıcına, G2’dan nexa ve AmaNEk’ten gelen muazzam bir 2v4 de dahil olmak üzere arka arkaya yanıtlar verdi. G2, bir Na’Vi anti-eco raund tarafından sıfırlanmaktan kurtuldu ve sonunda liderliği ele geçirdi. Na’Vi süperstarı s1mple ilk yarıda 20 kill alırken, Na’Vi ikinci yarıya sadece 8-7 önde girdi.

G2, CT tarafında kusursuz bir tabanca turuyla tutundu ve harita puanı sonunda 10-10’luk bir beraberliğe ulaştı. O andan itibaren, neredeyse her silah turu önemli hale geldi ve Na’Vi bunlardan biri hariç hepsini kazandı. G2, Ancient’ı 16-11’i kaybettikten sonra seride 0-1 geride kalarak, kendi harita seçimlerine mal olan bazı hayati düelloları kaçırdı.

Bu durum seriyi, Na’Vi’nin son birkaç aydaki 17-0’lık rekoru göz önüne alındığında, G2 için imkansız bir görev olması gerektiğinin görüşü olan Nuke’ye gönderdi. G2’nin güçlü bir CT tarafına ihtiyacı vardı ve haritaya 10-5’lik hayati bir başlangıç için JaCkz, huNter-, nexa ve NiKo’dan çift haneli öldürmeler aldı.

G2, hızlı ve verimli bir T tarafı tabanca turu ile zaten sağlam olan liderliğini geliştirdi. Hem hunter hem de NiKo’nun büyük silah turlarında öne çıkarak 14-7’ye çıkmasıyla G2’nin tarih yazma şansı reddedilmeyecekti. Na’Vi, birkaç önemli savunma hamlesi ile harita noktasının yanlış tarafında yer almaktan kaçındı, ancak G2, JaCkz ve nexa’dan iki açılış 2K’sı sayesinde 15. roundunu aldı. Na’Vi, Niko’dan gelen Deagle faciasından yararlanarak savaşmaya devam etti.

NiKo’nun s1mple’a karşı entry düello galibiyeti, G2’ye ilk uzatma raundunu kazandırdı, ancak Na’Vi, 17-16 öne geçmek için iki düz raunt galibiyetiyle karşılık verdi. 18-16’lık bir maç sayısı liderliği almak için A’ya fırladılar, ancak onları G2’yi canlı tutmak için bekleyen huNter- ve NiKo karşıladı.

Na’Vi, 21-19 öne geçmek için G2 rampasını sıkıştırdı. Zaman tükenirken, G2 umutsuz bir B site’a gitti, ancak bu Na’Vi tarafından nihayet seriye bir son koymak için fırsattı.

Na’Vi, Efsaneler Aşaması ve playofflar arasında oynanan haritalarda, kupayı kaldırma yolunda mükemmel bir 10-0’lık seri yakaladı ve bu beş oyuncunun tümü için ilk Major oldu!

Kaynak

0
0
0
0
0
14
0

Bir cevap yazın