Haberler

Netflix ve Exploding Kittens yapımcıları, bir mobil oyun ve animasyon dizisi için ortaklık kuruyor

Netflix, Exploding Kittens’ın yapımcılarıyla mobil oyun ve bir TV dizisinde ortaklık kurarak oyun alanındaki çalışmalarını genişletiyor. Exploding Kittens yapımcıları “Sevilen mobil oyunun özel bir versiyonu” olarak tanımlanan sürümün Mayıs ayında, Exploding Kittens TV programının ise 2023’te başlayacağını duyurdu.

App Store ve Google Play’de Exploding Kittens’ın bir sürümü zaten mevcut, ancak Netflix’in sürümüyle birlikte lansmanda iki özel kart olacak. İleride “animasyon dizisi etrafında şekillenen” yeni kartlar ve oyun mekaniği olacak. Netflix sözcüsü Tawni Argent The Verge’e verdiği demeçte, şu anda mevcut olan (ücretli bir oyun olan) Exploding Kittens sürümünün yeni sürüm çıktıktan sonra da uygulama mağazalarında kalacağını söyledi. Ne yazık ki, mevcut mobil sürümlerden sahip olabileceğiniz herhangi bir ilerleme, genişletme paketi iki ayrı başlık olduğu için Netflix’in oyununa aktarılmayacak.

Yaklaşan TV animasyon dizisi beklediğimiz kadar tuhaf olacağa benziyor. Bir basın açıklamasından alınan bir özete göre, “Exploding Kittens adlı animasyon dizisinde, Cennet ve Cehennem arasındaki sonsuz çatışma işlenecek”.

Şovun baş yapımcıları arasında King of the Hill’deki çalışmalarıyla tanınan Mike Judge ve Greg Daniels ile oyunun yaratıcıları Elan Lee ve Matthew Inman yer alıyor. Popüler çizgi roman The Oatmeal’i ve Kitty Letter adlı kedi temalı bir mobil oyunu da yapan Inman, aynı zamanda showrunner olarak görev yapacak.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR