E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

PGL Major Antwerp için RMR turnuvaları Nisan ayında gerçekleşecek

PGL, yaklaşmakta olan CS:GO Major, PGL Major Antwerp 2022 için RMR turnuvaları hakkında bilgi açıkladı.

Bir sonraki Major’ün organizatörü ayrıca RMR etkinliklerini ayarlamaktan da sorumlu olacak. Biri Amerika Kıtası (Kuzey Amerika ve Güney Amerika), biri Asya (Asya ve Okyanusya) ve ikisi Avrupa (Avrupa ve BDT) için ev sahipliği yapacak.

Bahsedilen tüm turnuvaların Nisan ayında ev sahipliği yapması planlanıyor ve Romanya’nın Bükreş kentindeki PGL Studios’ta gerçekleşecek.

Amerika RMR’sinin 11 ila 14 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmesi hedeflendiği için önce Amerika bölgesi oynanacak. PGL Major Stockholm 2021’e dayanarak, yalnızca FURIA Esports davet edildi ve geri kalan 15 takımın yerlerini yarışma yoluyla kazanması gerekecek. Turnuva, eleme ve ilerleme maçları bo3 olacak şekilde İsviçre formatında oynanacak. Kazanana Legend statüsü verilirken, ikinci ila üçüncü ve dördüncü ila altıncı sıradaki takımlar sırasıyla Challenger ve Contender statüsü kazanacak.

15-16 Nisan tarihleri arasında oynanacak olan Asya RMR’sinde sadece dört takım mücadele edecek. Tüm takımların açık elemelerden geçmesi gerekecek ve diğer RMR etkinliklerinin aksine, bu bir GSL ile oynanacak. İlk iki takıma Antwerp’teki Major’da Yarışmacı statüsü verilecek.

Yakında çıkacak olan CS:GO Major için en büyük slot mücadelesi bir kez daha Avrupa’da geçecek. Stockholm Major’a dayanarak, kadrolar iki turnuvaya ayrıldı. Natus Vincere, Heroic, Virtus Pro ve Team Vitality gibi playoff yarışmacıları Avrupa RMR A’da yer alırken, G2 Esports, Gambit Esports ve Ninjas in Pijamas gibi takımlar kendilerini Avrupa RMR B’de buldu. Americas RMR ve sırasıyla 17 – 20 Nisan ve 21 – 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

İkisi arasındaki tek fark, en iyi takımlara verilen belirli puanların sayısıdır. RMR A’dan en iyi dört taraf Efsane statüsü kazanırken, RMR B’den sadece üç taraf statü ile ödüllendirilecektir. Ayrıca, birinciden beşinci ila altıncı ve yedinci ila sekizinci yerler sırasıyla Challenger ve Contender aşamalarına ilerleyecek. İkincisinde, dördüncü ila yedinci sıralar Challenger Statüsü alacak ve sadece sekizinci sıraya Contender Statüsü verilecek.

PGL ayrıca açık elemelerle ilgili ayrıntıları da açıkladı. Toplamda 12 tanesi planlandı – dördü Avrupa için, ikisi Kuzey Amerika için, ikisi Güney Amerika için ve biri Asya’daki her bölge için (Çin, Okyanusya, Orta Doğu ve Asya’nın Geri Kalanı). Açık elemeler Şubat ve Mart aylarında yapılacak.

Organizasyon ayrıca, hem RMR etkinlikleri hem de PGL Major Antwerp’in kendisi için geçerli olan “2022’den itibaren tüm katılan oyuncular ve kadronun tamamen aşılanması gerektiğinin” altını çiziyor.Kaynak

0
0
0
0
0
16
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish