Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Overwatch kovboy kahramanı artık Cole Cassidy olarak adlandırılıyor

Overwatch’ın kovboy kahramanı Jesse McCree’nin adı Cole Cassidy olarak değiştirildi.

İsim değişikliği, Blizzard’ın şirkete karşı açılan çeşitli ayrımcılık ve taciz davalarının ardından ortaya çıkan sorunlu kişilere veya temalara yapılan göndermeleri kaldırmak için oyunlarında yaptığı bir dizi güncellemenin bir parçası . Geçen ay World of Warcraft , taciz davasında adı geçen ve kötü şöhretli “ Cosby Suite ” olayına katılan eski kıdemli yaratıcı yönetmen Alex Afrasiabi’ye atıfta bulunan NPC’leri kaldırdı . Eski bir baş tasarımcı olan Jesse McCree de bu olayın bir parçasıydı ve Overwatch’ın kovboy karakterinin adını aldı.

Bu iddialar kamuoyuna duyurulduğunda, oyuncular Overwatch Ligi maçlarında karakterin adını söylemeyi reddetti . İleri Takip ekibi daha sonra onlar sürecinde olduklarını belirtti McCree adını değiştirerek.

Bir tweet’te Overwatch ekibi, Cassidy’nin damalı geçmişiyle uzlaşması ve kanun kaçağı adını bırakması olarak isim değişikliğini çerçeveledi ve gerçek dünya güçlerinden kaynaklanan bir değişiklik için oyun içi akıllı bir açıklama sağladı.

Duyuru tweetinde, “Bu yeni Overwatch’ı daha iyi hale getirmek için – işleri doğru yapmak için – ekibine ve kendisine karşı dürüst olması gerekiyor” diyor.

İsim değişikliği 26 Ekim’de yayınlanacak.

Kaynak

0
0
0
0
0
20
0

Bir cevap yazın