Haberler Parti

Oynaması Ücretsiz Fall Guys 1. Sezondaki Yenilikler: Sezon Bileti, Show-Bucks ve Daha Fazlası

Fall Guys 1. Sezon: Free For All’ın en son fragmanının Summer Game Fest’te yayınlanmasından bu yana bir hafta geçti ve artık oyuncular tüm yeni içerikleri kendi gözleriyle görebilmeleri için oyuna girebilirler. Oynaması ücretsiz sezon şimdi tüm PS5, PS4, Xbox Series X|S, Nintendo Switch ve PC kullanıcıları için Epic Games Store’da mevcut. Sezonun adından da anlaşılacağı gibi, Fall Guys artık tüm oyuncular için ücretsiz. Daha önce, oyunu oynamak için satın almanız gerekiyordu ve sadece PC ve PlayStation 4 platformlarından oyunu oynayabiliyordunuz. Ancak Mediatonic’teki geliştiriciler oyunu birçok platform için yeniden tasarladı ve artık Fall Guys herkes için ücretsiz bir şekilde tüm platformlarda oynanabilir oldu.

Fall Guys’da bu sezon Blunderdome’a çok sayıda yeni ve heyecan verici içerik geliyor. İşte karşınızda 1. Sezon hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler!

Fall Guys’a Yepyeni Özellikler Geliyor

Ücretsiz olması ve birden fazla platformda yayınlanmasının yanı sıra Fall Guys’a bazı ek işlevler de eklendi. Bunlardan biri oyunun Pc kullanıcıları için Steam’den Epic Games Store’a geçmesidir. Daha önce Fall Guys’ı Steam’den satın almış olan oyuncular Fall Guys’ı Steam üzerinden oynamaya devam edebilecekler ve güncellemeleri sıkıntısız bir şekilde alabilecekler, ancak yeni oyuncular oyunu yalnızca Epic Games Store’dan indirebilecekler. Epic platformuna geçiş, platformun çapraz oynamaya(Cross-play) izin vermesi sebebiyle, bu göründüğünden daha büyük bir haber.

Esasen bu, Fall Guys oyuncularının bir hesap oluşturacağı ve bu hesap ile diğer platformlarda da oynayabileceğinin anlamına geliyor. Örneğin oyuncular PC sürümünde oynarken bir oyun içi içerik satın alarak hesabını yükselttiğinde, PlayStation 5’te oturum açabilecek ve bu yükseltmeyi koruyabilecekler. Ayrıca oyuncular farklı platformlarda arkadaşlarıyla parti oluşturabilecekler. Oyuncuların tek yapması gereken, Fall Guys’da arkadaşlarını arkadaş listelerine eklemek.

Eski Oyuncular İçin Ödüller

Uzun süredir Fall Guys oynayan herhangi bir oyuncu, yeni oynaması ücretsiz modeli kötü bir şey olarak görebilir. Ne de olsa, bu oyuncular oyuna giriş yapabilmek için başlangıçta oyunu satın aldılar. Oyun bundan sonra ücretsiz oynanabilecek olsa da, eski oyuncular, 21 Haziran’da veya sonrasında oyunu indiren hiçbir oyuncunun erişemeyeceği bir ödül paketine sahip olacak.

Oyun ücretsiz oynanmadan önce Blunderdome’a giren tüm oyuncular, Legacy Pack’i ücretsiz olarak alacaklar. Bu paket, özel kozmetik öğelere ek olarak Sezon Biletini içeriyor. Paket, Fall Guys’ı başlangıçta satın almış olan herhangi bir oyuncu tarafından kullanılabilir ve Sezon 1 güncellemesi yayınlandıktan sonra oyuna giriş yaparak paketi alabilirler.

Yeni Sezon Bileti

Sezon 1: Free For All, elbette, oyuncuların ilerlemeleri için yeni bir Sezon Bileti sunacak. Mediatonic, 100 aşamalık sezon biletinde; Kostüm, İfade, Kutlama ve çok daha fazlasının bulunacağını duyurdu. Bu kozmetiklere ek olarak, oyuncular yeni oyun içi para birimi Show-Bucks’ı da kazanabilirler. Sezon 1 Biletinde oyuncular ücretsiz olarak 300 Show-Bucks ve premium sezon bileti sürümünde 1200 Show-Bucks kazanabilirler. Oyuncular bu Show-Bucksları akıllıca biriktirirlerse, Sezon 2 Biletini satın almak için kullanabilirler. Oyuncular ayrıca Fall Guys Store’da eşya satın almak için de Show-Bucks’ı kullanabilirler. Show-Bucks ile Nadir bulunan öğelerin çoğunu satın alabilirsiniz.

Bir Sürü Yeni İçerik Yolda

Hex-A-Ring, Volleyfall, Speed ​​Circuit, The Blast Ball, Track Attack, The Swiveller ve Bounce Party dahil olmak üzere oyuna çok sayıda yeni tur ve engel geliyor.

Hex-A-Ring, Hex-A-Gone ve Roll Off’un bir kombinasyonu olarak düşünülebilir. Harita Roll Off’a benziyor ancak zemin olarak kaybolan altıgen karolara sahip. Oyuncular, zemindeki mevcut altıgen karolarda kalırken kendilerine gelen dönen silindirden kaçınmak için yeteneklerini zorlamalıdır. Üç karo katmanı vardır ve üç katmanın tümü bittiğinde, o noktada oyuncuların düşebileceği bir delik oluşturulur. Hex-A-Ring bir Crown Final haritasıdır.

Volleyfall, Fall Guys’ın voleybola bir bakışı gibi görünüyor. Track Attack ise oyuncuların denge ve harita bilgilerini test eden, zıplayan bir engelli parkurdur. Blast Ball, oyuncuların diğer oyuncuları arenadan dışarı atmak için yeni patlayıcı engelleri kullanmalarına izin veren bir moddur. Bu aynı zamanda bir Crown Final haritasıdır.

The Swiveller, oyuncuların pistte dolaşırken birden fazla yuvarlanan engelden kaçtığı dairesel bir arenadır ve Bounce Party, oyuncuların puan kazanmak için çemberlerden atlamasını gerektiren bir haritadır. Son olarak Speed ​​Circuit ise oyuncuların sayısız engelden kaçtığı çok katmanlı bir haritadır.

Tüm bunlar artık Fall Guys Oynaması Ücretsiz 1. Sezonun bir parçası olarak oyuncuları bekliyor.Kaynak

0
0
0
0
0
0
0

1 Yorum

Bir cevap yazın

EnglishTurkish