Genel Haberler

PlayStation, Gamescom 2022’de yer almayacağını doğruladı.

Sony, bu yıl Gamescom’da yer almayacağını bildirdi. Almanya Köln’de düzenlenecek olan yıllık oyun etkinliğinin 24-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Sony(Playstation) ile birlikte Nintendo, Activision Blizzard ve Take-Two Interactive dahil olmak üzere bir çok büyük geliştirici şirket de etkinlikte yer almayacak.

Sony Interactive, Alman sitesi Games Wirtschaft‘a etkinliğe katılmayacağını bir kez daha doğruladı. Alman sitesinin haberinde, bunun aynı zamanda PlayStation’ın Geoff Keighley’s Gamescom: Opening Night Live’da hiçbir şey göstermeyeceği anlamına geldiğini belirtiyor. Bu durum, merakla beklenen God of War Ragnarok hakkında daha fazla ayrıntı göreceğimiz zamanı bir gizem haline getiriyor, ancak oyunun bu yıl piyasaya sürüleceği bildiriliyor.

Sony, genellikle Gamescom’daki en büyük katılımcılardan biridir. Şirket tarihsel olarak etkinlikte üçüncü taraf oyunlarını sergileyerek defalarca ödül kazandı. Şimdiye kadar GamesCom organizatörleri bir katılımcı listesi yayınlamadı, ancak tüm sergi merkezi ve bağlantılı tüm salonlar etkinlik için ayrıldı.

COVID-19 kısıtlamaları ve önlemleri nedeniyle iki yıldır tamamen dijital etkinliklerden oluşan Gamescom, bu yıl için yüz yüze ve dijital bir hibrit etkinlik olarak planlandı. Etkinlik her zaman olduğu gibi Keighley’nin Açılış Gecesi Canlı yayını ile başlayacak. Keighley, Summer Game Fest Live etkinliğinde de sahne almıştı.

Birçok yayıncı resmi olarak Summer Game Fest Live’ın bir parçası değildi. Xbox, Xbox ve Bethesda Showcase adında kendi bireysel oyunları için bir tanıtım etkinliği düzenlemişti. Playstation ise yakın zamanda bir State of Play canlı yayınıyla oyunları hakkında ayrıntıları açıklamıştı. Büyük yayıncıların Gamescom’da olmaması etkinlik için beklentileri azaltsa da içerde hala bizleri şaşırtacak yeni oyun tanıtımları ve haberler bizleri bekliyor olabilir.

0
0
0
1
0
0
0

Bir cevap yazın

X