Haberler

Robocop: Rogue City, resmi olarak duyuruldu!

Nacon, Robocop: Rogue City oyununun Haziran 2023’te PS5, Xbox Series X|S, Switch ve PC’de çıkış yapacağını duyurdu. 1987 yapımı klasik filme dayanan oyun için yeni bir fragman, Nacon’un Connect etkinliği sırasında tanıtıldı ve oyun içi sahnelerden kesitler gösterildi.

En son çalışmaları arasında Rambo: The Video Game, Steel Empire ve Terminator: Resistance olan stüdyo Teyon tarafından geliştirilen Rogue City, oyuncuları Robocop’un titanyum kaplı zırhının içine yerleştiriyor. Robocop filmlerinin hayranları, Peter Weller’ın da Eski Detroit sokaklarına dönüşü için ikonik rolünü yeniden canlandırdığını bilmekten mutlu olacaklar.

Yeni fragmanın ötesinde, Robocop: Rogue City hakkında henüz çok fazla detay yok. Resmi Steam sayfasında oyun, birinci şahıs bir aksiyon-macera oyunu olarak gözüküyor.

Oyun ayrıca Steam’de şöyle bahsedildi:

”Efsanevi yarı insan yarı makine ve tümüyle polis kahraman olarak Eski Detroit’in suçun kol gezdiği tehlikeli sokaklarına adalet getir. Bu yepyeni birinci şahıs nişancı oyununda, Auto-9 tabancan, fabrika yapımı olağanüstü gücün, uzun yıllar polislik deneyimin ve elinin altındaki çeşitli araçlar ile, çok sevdiğin, yuvam dediğin bu şehri yok etmeye çalışanlara karşı mücadele et. Yasaları ve polis yönetmeliklerini kendine göre uygulama hakkın var, ama hikaye ilerlerikçe tedbirli olman da şart, zira açgözlülük ve yozlaşma sınır tanımıyor. Hazırlan!”

Robocop’un kayda değer son video oyunu görünümü Mortal Kombat 11’deydi. Dedektifimiz MK11’de Spawn, Joker ve Terminator gibi diğer konuk karakterlerle birlikte oyuna eklenmişti.

İlginizi Çekebilir: Skull And Bones çıkış tarihi, yeni oynanış fragmanıyla açıklandı


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR