Haberler

Rocket League, yeni hayatta kalma modu olan Knockout Bash’i duyurdu!

Rocket League, oyuncuları takımsız bir hayatta kalma oyununa zorlayacak yeni bir sınırlı süreli oyun modu (LTM) başlatarak bahar sezonuna giriyor.

Knockout Bash, 27 Nisan – 10 Mayıs tarihleri arasında mevcut olacak. Rocket League bilinen tipik işbirliği ve takım çalışması modelini bir kenara bırakarak, oyunu yeni arenalar ve mekaniklerle sekiz oyuncunun üç bölümde karşı karşıya geleceği bir yıkım derbisine dönüştürecek.


Yeni Free-for-all LTM modu, Rocket League’in Futbol oyununu bir hayatta kalma moduna dönüştürerek oyuna Saldırı, Engelleme ve Yakalama özelliklerini ekliyor. Sekiz oyuncunun tümü birbirini yok etmeye çalışacak ve bir oyuncu üç kez KO’ olduğunda elenecek.

Engelleme, gelen darbelere karşı koymanın bir yolu olarak eklendi, ancak zamanı doğru ayarlamanız veya kendinizi tamamen açık bırakma riskini almanız gerekecek. Aynı şekilde bir rakibi yakalamak, kaçarken onları arenada fırlatmanıza izin verecektir.

Oyuncuları bir saldırıya maruz kaldıktan, yakalandıktan, fırlatıldıktan veya saldırıları bloke edildikten sonra kısa bir süre tepki veremez hale getiren Sersemletme gibi çeşitli ikincil mekanikler de etkinleştirildi.

Knockout Bash, benzersiz bir oyun modu olmanın yanı sıra üç benzersiz yeni arena içeriyor: Calavera, Carbon ve Quadron. Bunlar, oyuncuların içinde kalması gereken, yoksa KO’ olacakları Güvenli Bölge adı verilen yarı saydam bir kubbeye sahiptir. Bu güvenli bölge oyun boyunca küçülecek ve altı dakika sonra her saldırının maksimum güce yükseltildiği Ani KO moduna girilecek, güvenli bölgeden ayrılan oyuncular KO(Knock Out) olacak. Sivri uçlar ve lazer ışınları gibi diğer tehlikeler de bu alanlara yayılacak ve oyuncuları anında KO edebilecek.

Knockout Bash, Floresan Tekerlekler, Monarch Boost veya animasyonlu Flutterby Çıkartması gibi bahar temalı öğeleri oyuncuların kazanmasını sağlamak için kendi görevlerini getirecek.

Zafer, Hızlandırıcı ve Turbo Öğe Serilerinden klasik öğelerin bir karışımını içeren Altın Hediye Sepetlerinin kilidi de 27 Nisan ile 10 Mayıs arasında açılabilir. Twitch izleyicileri, Knockout Bash sırasında oyunu oynayan belirli yayıncıları izleyerek Bob’s Ramen Player Banner Twitch dropunu alabilirler.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR