Haberler

Shanghai Dragons, 2021 Overwatch Ligi şampiyonluğunu kazandı

Atlanta Reign’e karşı 4-0’lık bir zaferle Dragons, 2021 Overwatch Ligi şampiyonluğunu kazandı ve bugün inanılmaz derecede baskın bir sezonu geride bıraktı. Bu yılın başlarında arka arkaya iki turnuva kazandıktan sonra, Shanghai Dragons tacı almaya hazırdı.

İlk harita, Ilios, Atlanta’nın Şanghay’ın agresif oyununa karşı kendine özgü acele oyun tarzını kullanmasıyla oyun nispeten eşit gidiyordu. Atlanta’nın DPS’si yiğitçe savaşırken, Dragons her iki turda da tempoyu belirledi ve haritayı baskın bir galibiyetle aldı.

Atlanta daha sonra bizi playofflar açısından takımın tarihsel olarak en başarılı haritalarından biri olan Hanamura’ya götürdü. Reign haritayı tamamladı ve sağlam bir mücadele verdi, ancak Şanghay eski numaralarına bağlıydı. Geçen yılın MVP’si Kim “Fleta” Byung-sun, Pharah’ta bozulmamış formuna geri döndü ve Reign’in saldırılarını defalarca durdurdu. Şangay 2-0 öne geçti ancak Atlanta kesinlikle bunu onlar için basitleştirmedi.

Dragons’un esnek desteği Kim “Izayaki” Min-chul imzası Zenyatta’yı hayrete düşürürken, Grand Finals MVP Lee “LIP” Jae-won kahramanlar arasında döndü ve hepsinin yıkımına neden oldu. Atlanta’nın profesyonel keskin nişancısı Kai Collins, saldırılarla başa çıkmak için Hanzo’ya elinden gelenin en iyisini yaptı, ancak Şangay sonunda turu kazandı.

2021 Büyük Finallerini kazanarak Shanghai Dragons, organizasyonun geçmişinin önemli bir bölümünü de kapatıyor. Overwatch Ligi’nin ilk sezonunda, orijinal Shanghai Dragons kadrosu, 0-40 sezon rekoru kırarak tamamen galibiyetsiz kalan tek takımdı. Üç yıl sonra, büyük bir yeniden yapılanma ve oyun için yeni bir coşkudan sonra, takım şimdi 4-0 skorla Overwatch’ın orijinal yinelemesinden son şampiyonluğu eve götürdü.

Bu sezonun şampiyonu olan Shanghai Dragons, parlayan Overwatch Ligi kupasının yanı sıra 1,5 milyon dolarlık para ödülü kazandı. Atlanta Reign, ikincilik olarak 750.000$’ı evine götürecek.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR