Haberler

Silent Hill 2 Remake Resmi Olarak Açıklandı

Aylarca süren dedikodular ve haberlerin ardından Konami, Silent Hill Transmission canlı yayını sırasında Silent Hill 2 Remake projesini resmen onayladı. Yayında etkileyici bir fragmanla gösterilen oyun, 2001 orijinalinin özünü koruyarak sıfırdan yeniden inşa edilmiş gibi görünüyor.

Fragman bize uzun süredir öldüğüne inanılan karısı Mary’yi kurtarmak için Silent Hill’e giden ana karakter James Sunderland’e bir bakış sunuyor. Fragmanda sisle dolu sokaklar ve birkaç tanıdık düşman da dahil olmak üzere serinin bazı imza öğelerini görüyoruz. (Tabii ki ikonik piramit başlı düşmanımız da var)

Silent Hill 2 Remake , Bloober Team tarafından geliştiriliyor. Oyun Playstation 5 ve PC (Steam aracılığıyla) için çıkarılacak. Bu proje, Silent Hill: Ascension ve Silent Hill F’nin dde geliştirilmekte olduğu şu anda yapım aşamasında olan Silent Hill projelerinden sadece bir tanesidir. Ek olarak, Silent Hill 2’nin geri dönüşünü kulatmak için bir Inu-End madeni para bankası da dahil olmak üzere bir dizi özel koleksiyon yapılıyor.

Silent Hill serisi, Hideo Kojima Konami’den ayrılmadan önce yaklaşık on yıldır ölü bir oyun serisiydi. Silent Hill: Townfall, Silent Hill: Ascension ve Silent Hill F adlı yeni projelerin yanı sıra bir Silent Hill 2 film uyarlaması da çalışmalarda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Silent Hill: Townfall Teaser Fragmanı Yayınlandı
Silent Hill F, Konami tarafından resmen duyuruldu!

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR