Haberler

Sims 4, cinsel yönelim seçeneklerini genişletiyor!

Sims 4, oyuncuların yaşadıkları deneyimlerini daha iyi yansıtan Sim’ler oluşturmasını kolaylaştırmayı planlıyor. High School Years genişletmesiyle birlikte ayın sonunda gelecek ücretsiz bir güncelleme ile oyuncular artık Sim’lerinin cinsel yönelimini ve romantik/cinsel cazibesini seçebilirler.

Yeni özellik şu şekilde çalışacak: “Bir Sim Oluştur” ekranında, Sim’inizin seks ve romantizmi nasıl deneyimlediğini çözebileceksiniz. İlk olarak, karakterinizin erkeklere mi yoksa kadınlara mı çekici geleceğini seçebileceksiniz. Sims 4 ekibi, bu seçimi ikili opsiyonlara dayalı olarak yapmanın ideal olmadığının farkına vardı.

Benzer İçerik: Yeni Sims 4 güncellemesi ile artık ”Kurt Adam” olabilirsiniz

Sims 4

High School Years genişlemesinin tasarım lideri SimGuruJessica, geliştirici günlüğüne “Burada ilk seçeneklerin ikili olması konusunda endişeler olacağını anlıyorum. Mekanik olarak, cinsel yönelimi ikili seçeneklerden biri olmayan Sim’ler henüz oyunda mevcut değil. Zamir güncellemesiyle bu Sim’leri temsil etmede büyük ilerleme kaydetmiş olsak da, zamirlerin cinsiyet kimlikleriyle aynı şey olmadığını kabul ediyoruz.” diye yazdı.

Sim’inizin erkeklere mi yoksa kadınlara mı ilgi duyduğunu seçmenin yanı sıra, bu çekiciliği romantizm ve / veya seks yoluyla nasıl göstereceğini ve bu çekiciliğin değişip değişmeyeceğini de seçebilirsiniz.

“Romantik bir şekilde keşfetme” ayarıyla, Sim’inizin yalnızca bir cinsiyete ilgi duyması durumunda veya aslında hala bu durumu çözüyorlarsa, cazibeyi potansiyel olarak bir cinsiyetten diğerine kaydırmalarına izin vererek kilitleyebilirsiniz.

Son olarak ” WooHoo ” ayarı, Sim’in hangi cinsiyetle ilgilendiğini belirler… WooHoo ayarı, romantik keşif ortamıyla birlikte oyuncuların aromantik veya aseksüel Sim’ler yaratmasına izin verir. WooHoo ayarında bir kutuyu işaretlerken hiçbir şeyi işaretlememek veya romantik olarak keşfetme seçeneğini işaretlemeden bırakmak veya tam tersi, Sim’lerin tam aseksüellik, romantizmsiz seks veya sekssiz romantizmle ilgilenmesi ile sonuçlanır.

Sim’lerinizi kişiselleştirmek için tüm bu yeni yollarla bile, Sim’in bu yeni yamadan önceki gibi davranmasına izin vermek için her şeyi kendi haline bırakmayı da seçebilirsiniz.

SimGuruJessica, “Cinsel Yönelim ayarlarından hiçbirini değiştirmezseniz, Sim’iniz bu özelliğin yayınlanmasından önce şu anda olduğu gibi romantik davranacaktır. Belirli bir cinsiyete doğal bir çekicilikleri yok, çekicilikleri oyun yoluyla değişebilir ve herhangi bir cinsiyetle WooHoo yapabilirler.” dedi.

Bununla birlikte, bu yeni cinsel yönelim özelliğinin kapatılamayacağını not etmek kritik ve biraz da cesaret verici olacak. SimGuruJessica bu kararı oldukça kesin ve onaylayıcı bir dille açıkladı.

“Oyunculara belirli oyun özelliklerini değiştirme seçeneği sunmaya çalışırken, LGBTQIA+ kimlikleri hayatın bir gerçeğidir ve açılıp kapatılacak bir geçiş olmayacak.”

Şubat ayında EA, lezbiyen bir çiftin tanıtım videoları ve pazarlama materyallerine odaklandığı My Wedding Stories genişleme paketini, ülkenin gay karşıtı propaganda yasasıyla ilgili endişeler nedeniyle Rusya’da satmayacağını duyurdu. Hayranların tepkisinden sonra EA, kararını geri aldı ve paketi Rusya’da değiştirmeden sattı.

Cinsel yönelim güncellemesi bu ay The Sims 4’e eklenecek ve High School Years genişleme paketi 28 Temmuz’da başlayacak.


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR