Haberler

Square Enix, yeni Just Cause oyununun yapım aşamasında olduğunu onayladı!

Square Enix, geliştirilmekte olan yeni bir Just Cause oyununun varlığını doğruladı.

Geçen ay tüm Batı stüdyolarını Embracer Group’a sattıktan sonra, Just Cause gibi Square Enix’in sayısız projesinin durumu havada kaldı. Bununla birlikte, geçen ay yakın tarihli bir mali rapor brifinginde, Square Enix’in Başkanı ve CEO’su Yosuke Matsuda, “Just Cause projesi bizim fikrimiz olarak kalacak ve franchise’da yeni bir oyun geliştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Square Enix, oyun hakkında daha fazla bilgi vermedi veya bunun yeni, duyurulmamış bir oyun mu yoksa daha önce tartışılan serinin Mobile oyununa atıfta bulunup bulunmadığına dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Square Enix, geliştirdiği IP’nin bir kısmını hala elinde tutarken, Batı stüdyolarını satması büyük ölçüde Batı’dan çekilmesi olarak görülüyordu. Kısa bir süre sonra, satışın yeni oyun stüdyoları geliştirmek ve NFT’ler de dahil olmak üzere gelişmekte olan teknolojilere yatırım yapmak için kullanıldığına dair haberler çıktı.

Ancak brifingin başka bir yerinde Square Enix, Batılı stüdyolarının satışına değindi ve hareketin “[Square Enix’in] portföyünün yeniden yönlendirilmesi” olarak tasarlandığını öne sürdü. Square Enix ayrıca, satıştan elde edilen parayı NFT’lere yatırım yapmak için kullanmak yerine, gelirlerin “sağlam IP’yi teşvik etmek” için kullanılacağını söyleyerek blok zinciri hakkındaki yorumlarında rotayı tersine çevirmiş görünüyordu.

Serideki son oyunu, 2018’de piyasaya çıkan Just Cause 4’dü.

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR