Teknoloji

Steam Deck artık 2.000’den fazla ‘Doğrulanmış ve Oynanabilir’ oyuna ev sahipliği yapıyor

Valve, bir tweet’te Steam Deck’in 2.000 Doğrulanmış ve Oynanabilir oyunu aştığını açıkladı. Bu rakamların birkaç ay önce nerede olduğu göz önüne alındığında, Valve çok yol katetmiş gibi görünüyor.

Valve’ın avuçiçi cihazı 25 Şubat’ta oldukça olumlu karşılandı, ancak ”Doğrulanmış” oyunlardan oluşan kütüphanesi bugün olduğu kadar güçlü değildi. Lansman sırasında yalnızca yaklaşık 400 Doğrulanmış oyun ve 327 Oynanabilir oyun vardı. O zamandan beri Valve, Steam kataloğunu kademeli olarak büyütüyor.

2.000 Doğrulanmış ve Oynanabilir oyundan oluşan bir kütüphaneye sahip olmak, ilk benimseyenler için cesaret verici, ancak Valve tarafından Desteklenmediği kabul edilen birçok oyun var. Steam Deck Onaylı oyunlar listesine bakıldığında, yaklaşık 721 Desteklenmeyen oyun var. Bu kısmen BattlEye ve Easy Anti-Cheat gibi anti-cheat yazılımlar yüzünden oluyor. Bu kısıtlamalar nedeniyle Destiny 2, Rainbow Six Siege, Halo Infinite, Fortnite gibi oyunlar Steam Deck’te Desteklenmiyor olarak işaretleniyor.

Apex Legends gibi bazı oyunlar Steam Deck’te çalışmasını sağlamanın bir yolunu bulmuş olsa da, diğer geliştiriciler Steam Deck konusunda o kadar açık değil. Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Fortnite’ın anti-cheat yazılımını bir güncelleme aracılığıyla Steam Deck desteği alıp almayacağı sorusuna değinerek: “Fortnite hayır, ancak Steam Deck ile Easy Anti Cheat uyumluluğunu en üst düzeye çıkarmak için büyük bir çaba sarf ediliyor” dedi.

Bazı oyunların Steam Deck desteği almamasına rağmen piyasaya sürüldüğünde toplam 726 Doğrulanmış ve Oynanabilir oyundan 2.000 oyuna ev sahipliği yapmak çok büyük bir adım. Valve, Steam Deck kütüphanesini her gün daha da genişletmeye devam ediyor.


Kaynak

0
0
0
0
0
29
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish