Haberler

Stray Blade 2023’te PC ve Konsollara Geliyor

505 Games’in ilk dijital showcase etkinliği sırasında yayıncı, yeni aksiyon RPG’si Stray Blade’in 2023’te PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC’ye geleceğini açıkladı.

2017 sıra tabanlı strateji oyunu Shock Tactics’in arkasındaki stüdyo olan Point Blank Games tarafından geliştirilen Stray Blade, oyuncuyu yoldaşları Xhinnon wolf Boji ile Acrea Vadisi’ni keşfeden haydut bir maceracı olarak takip edecek. Oyuncular, “unutulmuş vadinin tarihini ortaya çıkarma ve savaşın parçaladığı bu topraklarda dengeyi yeniden sağlamak için üç Acrean Metal’in güçlerinde ustalaşma” yoluna girecekler.

505 Games, etkinlik sırasında çeşitli düşmanlar ve ortamlar tasvir edilirken oyunun Üçüncü-şahıs savaş temasını gösteren oyun fragmanını yayınladı. Stray Blade, Tanrı-Krallar şeklinde boss dövüşlerinin yanı sıra hızlı tepkiler ve hassas saldırılara izin veren eksiksiz bir savaş kontrol sistemine sahip olacak. Bir kez mağlup edildiğinde, oyuncu güçlerini toplayabilecek ve bunları kendi yararları için kullanabilecek.

RPG’de ayrıca tam bir ilerleme sistemi olacak ve hem maceracı hem de Boji’nin ayrı yetenek ağaçları olacak. Maceracı, savaş yoluyla deneyim kazanan bir dövüşçü iken Boji, eski irfan parçalarını bularak deneyim kasan bir zanaatkardır.

Stray Blade ilk olarak geçen yıl duyurulmuştu ve 2022 sürümü için planlanmıştı, ancak 505 şimdiye kadar geliştirme güncellemelerinde sessiz kaldı.

Şu anda ilgilenenler Stray Blade Beta’ya kaydolabilir ve RPG’ye göz atan ilk oyunculardan biri olabilir. Tüm Beta test kullanıcıları oyun kredilerinde de yer alacak. Hayranlar ayrıca Steam‘e gidebilir ve oyunu istek listesine alabilir, ancak henüz kesin bir çıkış tarihi onaylanmadı.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR