Aksiyon Haberler Nişancı(FPS-TPS)

Call of Duty: Vanguard, PlayStation Store’da 2021’in en çok indirilen ikinci PS5 oyunu oldu

Sony, Call of Duty: Vanguard’ın 2021’de PlayStation Store’da en çok indirilen NBA 2K22’den sonra ikinci PS5 oyunu olduğunu açıkladı

Vanguard, 5 Kasım’da piyasaya sürüldü, yani listede çok az sürede yerini almayı başardı. 2020’nin bir başka Call of Duty oyunu olan Black Ops Cold War, aynı listede ABD ve Kanada’da yedinci sırada yer alırken, Avrupa’da 15. sırada yer aldı.

İlk 20’nin geri kalanına Madden NFL 22, MLB The Show 21, FIFA 22, NBA 2K21 ve FIFA 21 gibi spor oyunları hakim. Diğer oyunlar arasında Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank gibi özel oyunlar yer alıyor.

2021’de PS4’te indirme listesi biraz farklı. Black Ops Cold War, ABD ve Kanada’da yalnızca Grand Theft Auto V’den sonra ikinci sırada yer alırken, Vanguard beşinci sırada yer aldı.

Bu arada Call of Duty: Warzone, ücretsiz oyunlar söz konusu olduğunda ABD ve Kanada’da en çok indirilen ikinci oyun oldu ve yalnızca Fortnite tarafından geride bırakıldı.

Sony, her yıl PS Store istatistiklerini yayınlar ve en çok satan oyunlar söz konusu olduğunda Call of Duty ve spor oyunları sabit kalır. 2020’de en çok indirilen ilk ve üçüncü oyunların sırasıyla Black Ops Cold War ve Modern Warfare olduğu düşünüldüğünde, bu yıl CoD için bir geri adım oldu.

Kaynak

0
0
0
0
0
46
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish