Haberler

Taktiksel FPS oyunu Ready or Not, bir ticari marka anlaşmazlığının ardından Steam’e geri döndü.

Ready or Not, bir ticari marka anlaşmazlığını çözdükten sonra bugün Steam’de yeniden satışa sunuldu.

Dün, geliştirici Void Interactive, erken erişim oyununun hafta başındaki en son güncellemesinin bir parçası olarak yayınlanan Night Club haritasının “önerilen ticari marka ihlali” ile uğraştığını duyurdu.

Void Interactive, “Fikri mülkiyet endişelerini çok ciddiye alıyoruz ve iyi niyetli bir şekilde, söz konusu materyalleri ve bunlara ilişkin herhangi bir referansı Ready or Not’tan ve herhangi bir sosyal medyadan veya diğer yayınlardan kaldırmaya karar verdik” dedi.

Geliştirici ekip sorunları düzeltirken oyun Steam mağazasından kaldırıldı ancak oyunun kaldırılmasının ardındaki sebepler, çevrimdışına alınmasından sadece iki gün sonra ortaya çıktı.

Sorunun çözülmesiyle birlikte sevilen nişancı oyunu tekrar Steam’e döndü. Bununla birlikte geliştirici, bazı oyuncular güncellemede adı geçen gece kulübünün İngiltere’deki bir gece kulübüne biraz fazla benzediği konusunda paylaşımlar yapmasına rağmen, söz konusu ticari marka anlaşmazlığının ne anlama geldiğini ayrıntılarıyla açıklamadı.

Void Interactive Twitter’dan paylaştığı duyuruda, kısaca tüm sorunların çözüldüğünü ve Ready or Not’ın Steam’de tekrardan satışa sunulduğunu söyledi.
Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR