E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

PGL, tepkilerin ardından Antwerp Major Amerika RMR formatını güncelledi

Yılın Valve sponsorluğundaki ilk CS:GO etkinliğinden sorumlu turnuva organizatörü PGL, bugün Antwerp Major için Amerika Bölgesel Major Sıralaması (RMR) turnuvasının formatını değiştirdi.

Değişiklik, Mayıs ayında Kuzey Amerika ve Güney Amerika’dan altı takımın (PGL Antwerp Major’a katılmasını sağlayacak olan turnuvaya katılan çeşitli takımların), yöntem konusunda PGL’yi kamuoyu önünde eleştirmesinden sonra geldi.

FURIA’nın CEO’su Jaime Pádua, Twitter’da ekiplerin sorunu PGL ile dahili olarak çözmeye çalıştığını ancak turnuva organizatörünün sorunu çözmeyi reddettiğini iddia etti. Tartışma kamuoyuna açıklandıktan sonra, PGL, Amerika RMR’sinde 3-2’lik bir skora sahip üç takım için bo3’e karar veren formatı tanıttı.

PGL, Amerika RMR’si için geçerli olan İsviçre sistem formatının yerleşkesini belirlemek için Bucholz sistemini kullanacak, ancak buna ek olarak Bucholz sistemi, hangi takımın 3-2’lik bir skora sahip olacağını da belirleyecek. Takımlar, daha yüksek sıralamalı rakiplerle karşılaşan takımların bir avantajı olacağı için bu yöntemin kusurlu olduğuna dikkat çekti.

Bu, ekiplerin istediği değişikliklerden sadece biri. PGL, 3-0’lık bir skora sahip iki takım için henüz bo3 grubunu uygulamaya koymadı. PGL Antwerp Major Americas RMR, 11-14 Nisan tarihleri arasında oynanacak ve turnuva organizatörü, tepkilerin devam etmesi durumunda kuralları bir kez daha güncelleyebilir.Kaynak

0
0
0
0
0
34
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish