Haberler

Tecrübeli OWL oyuncusu Saebyeolbe emekli oldu

Sosyal medyadaki bir açıklamaya göre Park “Saebyeolbe” Jong-ryeol, Overwatch Ligi’nden oyuncu olarak emekli oluyor. Duyuru, Seul Dynasty’nin onu diğer üç oyuncu ve bir koçla birlikte kadrodan çıkardığını açıklamasından hemen sonra geldi.

Emekliliğine ilişkin yaptığı açıklamada, bundan sonra nereye gideceğine dair ayrıntı vermedi, sadece “şimdi farklı bir hikaye yazmayı düşünüyorum” dedi. Bazıları onun popüler Riot Games unvanı VALORANT’a geçmesini umuyor, diğerleri ise OWL’ye bir koç veya personel olarak dönebileceğini düşünüyor.

Saebyeolbe, dünyanın en iyi Tracer oyuncularından biri olarak kabul edilir ve uzun süredir OWL’dedir. Ligin ilk sezonunda New York Excelsior’da başladı ve daha sonra 2021 sezonundan önce Dynasty tarafından alındı.

Kariyeri boyunca NYXL ile çok başarılı oldu. İlk sezondaki dört etap finalinden üçü ve 2019 sezonunda üçüncü sırada yer almak da dahil olmak üzere takımda çok sayıda turnuva kazandılar.

Tracer uzmanı, kişiliği ve çekiciliği nedeniyle bir OWL oyuncusu olarak geniş çapta sevildi. Evli olan OWL oyuncularından biridir ve karısı onunla birlikte olmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Ayrı olduklarında, Saebyeolbe’nin şans tılsımı olarak yakınlarda bir yere karısının resmini koyduğu görülüyordu.

Seul Dynasty, bu sabah erken saatlerde, 2022 sezonundan önce dört oyuncunun ve baş antrenörünün gitmesine izin verdiklerini açıkladı. Ayrıca Hong “Gesture” Jae-hui ve Park “Profit” Jun-young’u OWL’nin gelecek sezonu için tutacaklarını söylediler.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR