Haberler MOBA Nişancı(FPS-TPS)

Riot, fan teorilerini yalanladı ve Zeri ile Neon’un aynı karakter olmadığını onayladı.

Haftalarca spekülasyon ve oluşan teorilerden sonra VALORANT ve League of Legends hayranları rahat bir şekilde uyuyabilir. Riot Games dün erken saatlerde, iki oyun için yayınlanan en yeni iki karakter olan Neon ve Zeri’nin aynı kişi olmadığını doğruladı.

Riot dün erken saatlerde bir geliştirici güncellemesinde, “Fan teorilerinizi ve yeni karakterler olan Neon ve Zeri’nin yan yana karşılaştırmalarını gördük” “Hayır, aynı karakterler değiller, hayır akraba değiller, ancak LoL ve VALORANT ekipleri tarafından birlikte yapıldılar.” dedi

Zeri ve Neon arasındaki ilişkiyi çevreleyen teorileri görmezden gelmek zordu çünkü görünüşlerindeki benzerlikler, elektrik odaklı yetenek setleri ve aynı seslendirme sanatçısının paylaşılması her iki oyunun hayranlarının sonuç çıkarmasını kolaylaştırdı. Ancak Riot, açıkça iki karakterin ayrı varlıklar olduğunu ve yayınlarının iki farklı oyunda ayrı olaylar olarak ele alınması gerektiğini söyledi.

Riot ayrıca Neon-Zeri’nin gelişimi ve hem League hem de VALORANT geliştirme ekiplerinin birbirine bağlanabilecek bir çift karakter oluşturmak için nasıl birlikte çalıştığı hakkında bilgi verdi.

VALORANT geliştiricisi John Goscicki ve kendi oyunları için karakter tasarım ekiplerine liderlik eden League geliştiricisi Ryan Mireles, 2021 boyunca birlikte çalışarak Riot’un yeni animasyon dizisi Arcane’nin lansmanını Zeri ve Neon’un yaratılmasının ardındaki ilhamın katalizörü olarak gösterdi.

Mireles, “LoL’de rol, bölge, cinsiyet ve oyun tarzı açısından çeşitlilik hedeflerimiz var” dedi. “VALORANT’ta bunların çoğu da var ama bunlar bizim LoL’de yaptıklarımızdan çok farklı. Bu yüzden her iki oyunumuz için de iyi olan ve oyuncular için heyecan verici bir alan bulduğumuzdan emin olmamız gerekiyordu.”

Neon şu anda VALORANT’ta, Zeri ise 20 Ocak’ta League’de yayınlanacak.

0
0
0
0
0
49
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish