E-SPOR Haberler Nişancı(FPS-TPS)

tecoNe, gözaltından serbest bırakıldıktan sonra açıklama yaptı

Skandala karışması nedeniyle Beşiktaş Esports’tan ayrılmak zorunda kalan eski profesyonel oyuncu, gözaltına alınan 40 kişiden biri olan kız arkadaşı ve eski BBL Queens oyuncusu Dilara Toprakçı hakkında hiçbir şey söylemedi. Bunun yerine, soruşturmanın detayları gizli olduğu için yasal süreci tartışamayacağını vurgulayarak masumiyetini korudu.

tecoNe, “Bütün bu olayın başında yüklediğim videoda söylediğim gibi, bu konuda şüpheli değil mağdur benim” diye yazdı. “Devam eden yasal sürecin, sona erdiğinde şüphesiz bunu kanıtlayacağına inancım tamdır. İfademin ardından serbest bırakıldığım gerçeği beni buna daha çok inandırıyor.”

TecoNe, durumun itibarını nasıl zedelediğini ve bu olaya karıştığı konusunda asılsız iddialarda bulunanlara karşı “gerekli her türlü yasal süreci” sürdürmeyi planladığını da belirtti.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Kamuoyunun Dikkatine!

Merhaba Arkadaşlar;

Uzun süredir sosyal medya ve haber bültenlerinde sık sık gündeme gelen ve aynı zamanda adımın da geçmiş olduğu bir takım rahatsız edici iddialar ortaya atılmıştır. Bu iddialar yargı önüne taşınmış olup bahse konu olayla ilgili ifademe başvurulmuştur.

Öncelikle belirtmem gerekirse medyaya yansımış olan ve gözaltı süreci yaşamış olduğum soruşturma dosyasında gizlilik kararı bulunmaktadır. Bu sebeple yargı süreciyle ilgili herhangi bir açıklama yapmayacağım.

Yaşanan sürecin ilk ortaya çıktığı dönemde paylaşmış olduğum videoda da belirttiğim üzere, ben bu yaşanan olayların şüphelisi değil mağduru konumundayım. Başlatılmış olan yargı sürecinin nihayete ulaşması ile bunun kesin bir şekilde ortaya konulacağı inancındayım. Nitekim soruşturma kapsamında ifadem alındıktan sonra serbest bırakılmış olmam da bu inancımı desteklemektedir.

Hepinizin bildiği üzere uzun yıllardır yayıncılık ve e-spor kariyerimde saatlerce canlı yayın yaparak beni seven ve inanan insanların destekleriyle kendimi geliştirmeye ve bu alanda başarı elde etmeye çalışıyorum. Üzülerek belirtmek isterim ki; Yaşanan olaylar beni tanıyan ya da tanımayan herkesin şahsım hakkında kötü düşünceler edinmesine sebebiyet vermiştir. Şahsıma karşı yapılan bu söylemlerin bazılarını anlayışla karşılamakla beraber, bazı kişilerin kasıtlı olarak itibarıma zarar vermek amacıyla gerçeğe aykırı ifadeler kullanarak hareket ettiğinin farkındayım. Söz konusu olay yargı önüne taşınmış olmasına rağmen kötüniyetle hareket ederek şahsıma yapılacak her türlü söylem ve davranış hakkında gerekli hukuki işlemleri başlatacağımı da belirtmek isterim. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur.

Siz sevenlerimle en kısa zamanda yayınlarımda tekrar görüşmek üzere

ASPMKaynak

0
0
0
0
0
31
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish