Haberler

Twitch, yeni kullanıcı adı politikasını uygulamaya başlayacak!

Popüler canlı yayın platformu Twitch, kullanıcı adları ve kullanıcıları için kabul edilebilir takma adların ne olacağı konusunda yeni bir politika güncellemesi yayınladı. Twitch’in resmi açıklamasında, akış web sitesi “küresel topluluğumuza daha iyi hizmet etmek için kabul edilebilir olana daha yüksek bir çıta” koymayı amaçladığını söyledi.

Twitch, adları hizmet şartlarıyla doğrudan çelişen kullanıcıları uzun süredir yasaklamış olsa da platform, “Twitch’te çeşitli, kapsayıcı bir küresel topluluk geliştirmek için gerekli olan” daha güçlü bir standart belirlemenin faydasını görüyor. Artık “cinsel eylemler, uyarılma, sıvılar veya cinsel organ” ile birlikte ağır uyuşturuculara atıfta bulunan kullanıcı adları, anında değişiklik veya süresiz yasaklama için işaretlenecek.

Bu yeni kullanıcı adı politikası, potansiyel olarak rahatsız edici adlara sahip kullanıcıları farklı şekilde etkileyecek olan katmanlı bir sistemde kullanıma sunulacaktır. Halihazırda mevcut isimleri olan ve nefret dolu, şiddet içeren veya daha geniş Twitch Hizmet Şartlarını ihlal eden kullanıcılar süresiz olarak yasaklanacak.

Bu politikaya yapılan yeni eklemeleri ihlal eden, yani cinsel eylemlere veya uyuşturuculara atıfta bulunan ancak önceden var olan, daha geniş topluluk düzenlemelerini ihlal etmeyen kullanıcı adları, hemen bir ad sıfırlama işlemine tabi tutulacaktır. Twitch, kullanıcı adlarını değiştirmek zorunda kalan kullanıcıların tüm takipçileri, aboneleri, bitleri ve geçmişini koruyacak.

Twitch, bu politikayı ihlal eden yeni kullanıcı adlarının ortaya çıkmasını önlemek için bir makine öğrenimi modeli uygulayacak. Yine de yayın platformu, bunun mükemmel bir çözüm olmayacağını kabul etti ve kullanıcıları, isimleri ihlal edenleri bildirmeye devam etmeye teşvik ediyor.

Bu yeni kullanıcı adı politikası 1 Mart’ta yürürlüğe girecek.

Kaynak

Avatar for Barbose

Yıldıray Özer
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın kurucusudur. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun ve film içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir