Haberler

Netflix, Oxenfree geliştiricisi Night School Studio ile ilk oyun stüdyosunu satın aldı!

Akış platformu, hikayeleri nasıl anlatacağını bilen bir bağımsız ekip getiriyor.

Oyun akışını daha da genişletme planlarıyla Netflix, Night School Studio’daki ilk geliştirme stüdyosunu resmi olarak satın aldı.

Night School, 2016’nın doğaüstü gizemli bağımsız yapımı Darling Oxenfree’nin yanı sıra Mr. Robot:1.51exfiltrati0n ve Afterparty’yi geliştirmesiyle tanınır. Ekip, Oxenfree II: Lost Signals üzerinde çalışıyor ve Netflix ile şirket içinde çalışmanın gelecekteki projeler açısından neler sunabileceği konusunda heyecanlı.

Spesifik olarak, stüdyo kurucu ortağı Sean Krankel, bu anlaşmanın Night School’un hikayeleri anlatmaya ve yapmak istediği oyunları yaratmaya odaklanmaya devam etmesine izin vereceğini düşünüyor.

Krankel, “Night School, anlatı ve tasarım hedeflerimizi özgün oyunlarla yürekten genişletmek istiyor” dedi. “Netflix, film, TV ve şimdi oyun yapımcılarına milyonlarca insana mükemmel eğlence yaratmak ve sunmak için benzeri görülmemiş bir tuval sunuyor. Anlatısal oynanıştaki keşiflerimiz ve Netflix’in çeşitli hikaye anlatıcılarını destekleme konusundaki sicili çok doğal bir eşleşmeydi. Her iki takım da içgüdüsel olarak bu sonuca varmış gibi geldi.”

Satın almanın Netflix tarafında, şirketin oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, oyun deneyimini yaratmanın hala erken aşamalarında olduğunu söyledi.

Verdu ayrıca Netflix’in oyun tekliflerinin platform için önceden var olan abonelik modeline dahil edileceğini bir kez daha doğruladı. Üyeler, akış hizmetine getirilen herhangi bir oyunu reklamsız olarak oynayabilecek ve şu anda ek uygulama içi satın alma teklif etme planı bulunmamaktadır.

Verdu, “Night School’un oyunlarda hikaye anlatımı için yeni bir çıta oluşturma konusundaki cesur misyonundan ilham aldık” dedi. “Biz Netflix oyunlarının yaratıcı yeteneklerini ve kitaplığını birlikte geliştirirken, sanatsal mükemmelliğe bağlılıkları ve kanıtlanmış başarıları onları paha biçilmez ortaklar haline getiriyor. Her tür oyuncu ve her oyun seviyesi için tasarlanmış harika bir özel oyun koleksiyonu sunmak için dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle çalışmaya ve sektördeki en iyi yetenekleri işe almaya devam edeceğiz.”

Krankel’in de belirttiği gibi, Night School ekibi aynı zamanda kollektif midelerinde bir “kelebek kaleydoskopu”na sahiptir ve bu satın alma sayesinde geleceğin neler getireceğini görmekten heyecan duymaktadır.

Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EN TR