Haberler

PMPL CIS, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle iptal edildi

PUBG Mobile Esports, Rusya tarafından Ukrayna’nın devam eden işgaline atıfta bulunarak “mevcut küresel durum” nedeniyle PUBG Mobile Pro League (PMPL) CIS’in bahar sezonunu iptal etti.

CIS(BDT) bölgesindeki Pro League, bu yıl 14 Şubat Pazartesi günü başlayan ilk PMPL oldu. Ancak sadece 10 gün sonra Rusya Ukrayna’yı işgal ettiğinde, PUBG liginin süresiz olarak ertelendiği açıklandı.

Her iki ülkeden, Rusya ve Ukrayna’dan birkaç oyuncu bu ligde yarışıyordu. Savaş bir ay sonra hala devam ederken, PUBG Mobile Espor etkinliği iptal etmeye karar verdi.

PUBG Mobile Esports yaptığı açıklamada, devam eden krize doğrudan atıfta bulunmadı ve buna ‘mevcut küresel durum’ adını verdi.

PMPL CIS’den en iyi takımların PMPL Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanması gerekiyordu. İptal ile birlikte bölgedeki slotlar Batı Avrupa ve Türkiye’deki PMPL’lere yeniden dağıtılacak.

Ayrıca PUBG Mobile Club Open (PMCO) CIS de iptal edildi. Amatör düzeydeki yarışma için kayıtlar yarın tüm dünyada başlayacak, ancak CIS bölgesinden hiçbir oyuncu katılamayacak.


Kaynak

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir