Haberler

VALORANT: VCT 2023 detayları: maaşlar, kurallar ve daha fazlası

26 Eylül itibariyle, VCT 2023 uluslararası liglerinde yarışan VALORANT takımları için sezon öncesi transfer penceresi açıldı. Bununla birlikte, takımlar şu andan itibaren 1 Şubat 2023’e kadar VALORANT kadrolarına oyuncu ekleyebilecekler ancak 15 Ekim’e kadar Riot Games’e bu kadroları bildirmeleri gerekecek.

Oyuncunun imzalayacağı sözleşmeler, Riot’un resmi VCT kadro oluşturma kurallarına göre “espor hizmet sözleşmeleri” olarak anılacak. Bu sözleşmeler imzalanıp halka açılmadan önce, asgari ücretler de dahil olmak üzere sözleşmeleri çevreleyen farklı kural ve politikalara kapsamlı bir göz atalım.

VCT 2023 için VALORANT maaşları

Her uluslararası ligin bir takım üyesi için kendi asgari yıllık maaşı vardır ve yapılan her sözleşme en az bir tam sezon sürmelidir.

Amerika: Yılda 50.000 ABD Doları
EMEA: Yılda 50.000 €
Pasifik: Yılda ₩67.000.000 KRW

Belirli bir ülkede yürürlükteki yasalara göre daha büyük bir miktar gerekliyse, bu rakam gereken minimum rakamdır. Takımlar minimumu aşmakta serbesttir, ancak potansiyel bonuslar minimuma dahil değildir. Listelenen bir maksimum maaş veya takım maaş sınırı yoktur.

Asgari maaşın yanı sıra, her sözleşme, imza bonusları, bireysel ve ekip performans bonusları, akış ödeme/bölünmeler, promosyon/sponsorluk fırsatları ve avantajlar dahil olmak üzere çeşitli ek ödeme veya tazminat türlerinin tutarını açıkça belirtmelidir.

VCT 2023 için VALORANT sözleşme kuralları ve gereksinimleri

İşte VCT 2023’te yer alacak tüm ekip personeli sözleşmeleri için dikkate değer kuralların ve gereksinimlerin bir listesi.

  • Sözleşmelerin, orijinal sözleşmenin sona ermesi üzerine takımların oyuncularına diğer takımlara katılmasını yasaklamasını veya engellemesini engelleyen rekabet etmeme maddeleri veya “ilk ret hakkı” maddeleri içermesi yasaktır.
  • Sözleşmelerin süresi dört sezonla sınırlıdır, ancak temel bir başlangıç süresi artı her iki tarafın karşılıklı olarak ek bir sezon veya sezonlar üzerinde anlaşmaya varmasına izin veren bir seçeneğe sahip olacak şekilde yapılandırılabilirler.
  • Sözleşmelerin, takım üyelerinin VCT maçlarıyla ilgili olarak şike, gizli anlaşma veya kumar oynamasını yasaklayan hükümler içermesi gerekir.
  • Sözleşmelerin, diğer tarafın sözleşmeyi “önemli bir şekilde ihlal etmesi” durumunda, taraflardan herhangi biri için sözleşmeyi feshetme seçeneği içermesi gerekir.

Transferler VCT’de nasıl gerçekleşecek?

İşlem limiti veya maksimum miktarı yoktur. Takımlar, takım üyelerini VCT’ye katılan diğer takımlarla takas edebilir. Takaslar bire bir veya ikiye iki olmak zorunda değildir ve sadece iki katılımcı takımla sınırlı olmak zorunda değildir. Takımlar ayrıca nakit veya nakit bedeller karşılığında oyuncuları takas edebilir.

Sözleşmeler, ticari veto gibi ticari sınırlamalar veya koşullar içerebilir, ancak bunlar sözleşmede açıkça belirtilmelidir.

Kaynak

İlginizi Çekebilir: VCT 2023 için partnerlik sistemine katılan tüm VALORANT takımları

Avatar for theprect

Sercan Erzincanlı
The Gamer Station Media ve The Gamer Station Community platformlarımızın yöneticisidir. Aynı zamanda TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir