Haberler Oyun

VALORANT’ın Yeni Haritası Lotus Duyuruldu

VALORANT’ın yeni haritası Lotus duyuruldu. Riot Games’in popüler ücretsiz FPS oyunu VALORANT, yeni haritası Lotus’u resmen duyurdu. Peki VALORANT’ın yeni Harita Lotus’unda neler var ve ne zaman çıkacak? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Yeni Harita Hindistan’da Geçiyor

VALORANT’ın yeni haritası Lotus duyuruldu. Bir haftalık tanıtımlar ve sinematik videolardan sonra, Riot Games nihayet Lotus’u duyurdu. Bu, VALORANT’ın Bölüm 6: Enlightenment güncellemesiyle oyuna eklenen 9. haritadır. Yeni harita, Batı Hint Adaları’nda Hint unsurları ve kaya mimarisiyle dolup taşan kayıp bir şehir.

Lotus kartları, geleneksel Hint basamaklı kuyularından, kaya mimarisinden ve Dradiv mimarisinden ilham almıştır. Harita tasarım ekibine göre ekip, oyuncuların fantezi ve mistik temalı haritalarda oynarken Indiana Jones atmosferini deneyimlemelerini istiyor. Haven gibi üç bölgeli bir harita olan Lotus’ta döner kapılar ve yıkılabilir duvarlar gibi yeni mekanikler de mevcuttur.

Lotus 3 Spike Bölgesinden Oluşur

Oynanış özelliklerine bağlı olarak, haritalar bir dizi benzersiz özellikle tanımlanır. Oyun geliştiricisi ilk kez VALORANT haritalarının döner kapılar, yıkılabilir kapılar ve duvarlar gibi unsurları içereceğini söyledi. Yine, bu harita, saldırganların sivri uçlar yerleştirebileceği üç farklı alanla Haven’a benzer.

Lotus haritaları, irfandaki Muhafızların doğru bir görsel temsilini sağlayan çeşitli göstergeler ve öğeler içerir. Ancak, bu özellikler gizlenir ve oyuncuların kendi başlarına keşfedip keşfetmeleri için oyuncu tabanının dışında bırakılır.

Lotus haritalarında üç farklı yeni mekanik tanıtıldı. Breeze ve Fracture haritalarında bulunan gelenekler, sürgülü kapılar yerine döner kapılara sahiptir. Haritalar, zararlı yeteneklerden ve mermilerden etkilenebilecek yeni yıkılabilir kapılar veya duvarlar içerebilir. Lotus Haritası ayrıca yeni bir “Sessiz Düşüş” mekaniği içerecek ve üç yeni mekaniği de ilk kez VALORANT’ta deneyimleyebileceksiniz.

VALORANT’ın baş tasarımcılarından biri olan Yam şunları söyledi: Lotus’un yaratıcılığının ve harita tasarımının, haritanın her köşesini keşfetmek isteyen VALORANT hayranlarını tatmin edeceğini savundu. Beklenen bu yeni harita ne zaman yayınlanacak?

Yeni Harita Lotus Ne Zaman Eklenecek?

VALORANT hayranları için önümüzdeki günler çok heyecanlı geçecek. VALORANT 6. Bölüm: Enlightenment, 11 Ocak 2023’te oyuncuları vuruyor, sadece birkaç gün içinde finali kutluyor, yeni bir harita ve tabii ki daha fazla aksiyon getiriyor.

Yeni Harita hakkında daha çok sohbet etmek için Panomuzu ziyaret edebilirsiniz.

Avatar for Elanur Oktay

Elanur Oktay
The Gamer Station Media platformumuzun içerik sağlayıcısıdır. TGS için eğlence, oyun içerikleri üretir. Onun sosyal medyalarını takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir