E-SPOR Haberler MOBA

Valve, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali yüzünden Doğu Avrupa Dota Pro Circuit Bahar Turunu daha da erteledi

Valve ve ortak turnuva organizatörleri, 2022 Dota Pro Circuit Bahar Turunu 14 Mart’ta başlatmaya hazırlanıyorlardı, ancak devam eden Rusya’nın Ukrayna işgalinin gölgesi rekabet üzerinde doğrudan bir etki yaratmaya devam ediyor.

Daha önce Valve ve Russian TO Epic Esports Events, Doğu Avrupa’nın DPC Bahar Turu’nun Ukrayna’daki ihtilaf nedeniyle süresiz olarak erteleneceğini açıklamıştı. Durumla ilgili bir güncellemede Valve, bu ertelemenin öngörülebilir gelecekte devam edeceğini doğruladı.

“Ukrayna’daki savaşın yol açtığı korkunç acılar gözler önüne serilirken, Doğu Avrupa DPC liginin öngörülebilir gelecekte öngörüldüğü gibi gerçekleşmesinin bir yolunu görmüyoruz ve son zamanlarda Bahar Turunu ertelemek zorunda kaldığımız için çok üzgünüz. Bu koşullar göz önüne alındığında, Epic Esports Events, oyuncuların, takımların ve topluluğun güvenlik ve güvenliğe odaklanabilmesi için EEU DPC’ye yönelik haklarından vazgeçmek için proaktif bir şekilde bize ulaştı.”

TO’nun bölgeye ve rekabete ilişkin kendi üretim haklarından feragat etmesiyle birlikte Valve, sahnedeki birkaç oyuncunun ligin devam etmesini istediğini de kaydetti. Ancak şirket şimdilik geri çekildi.

Valve, şu anda, bireysel durumları hakkında güncel bilgi almak ve ilerlemenin veya bir şekilde yardım sağlamanın bir yolu olup olmadığı konusunda geri bildirim almak için EEU DPC’ye dahil olan her ekiple doğrudan temas halinde. EEU DPC’deki hemen hemen her oyuncunun Rusya, Ukrayna veya çatışmadan etkilenen bir dizi başka bölgede bulunduğu göz önüne alındığında, bu mantıklı bir karar.

Valve, BDT bölgesindeki ekiplerle iletişim kurmaya devam ettikçe, EEU Bahar Turunun yeniden başlamasıyla ilgili gelecekteki güncellemeler paylaşılacaktır. Bu gönderi ayrıca Bahar Turu için Fantezi bölümü ve bununla ilgili değişiklikler hakkında resmi Dota 2 web sitesinde okuyabileceğiniz bazı küçük haberler içeriyordu.
Kaynak

0
0
0
0
0
41
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish