E-SPOR Haberler

Gambit, VALORANT takımının tarafsız bir bayrak altında VCT’de oynamasına izin verdi.

Gambit, oyuncularının VALORANT Champions Tour EMEA’ya tarafsız bir adla katılmasına izin verdi. Takım, 24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana henüz maçlarda yer almadı.

Gambit bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Bu, herkes için, en azından Ukrayna’da yaşayan aileler ve arkadaşlarla birlikte hepimiz için çok zor bir zaman olmaya devam ediyor.” Dedi. “Turnuvaların devam etmesini ve oyuncuların rekabet ve sportmenliğe odaklanmasını içtenlikle diliyoruz. Bu nedenle oyuncularımız, Redgar, Chronicle, d3ffo, Sheydos ve nAts’ı, yaklaşan VCT turnuvasında bağımsız bir ekip olarak devam ettirme kararı aldık”

Gambit oyun içi lideri Redgar’a göre ekip, “M3C” adı altında VCT EMEA’da yer almaya hazırlanıyor.

Riot Games, Ukrayna’daki ihtilaf nedeniyle Avrupa yarışmasının üçüncü haftasını iptal etti. Daha sonra, dördüncü haftadan üç maç oynandı ve geçen hafta sonu 10 maç daha oynandı. Ancak Gambit katılmadı. Riot bu dönemde takımın yokluğundan bahsetmedi.

Gambit, VALORANT kadrosuyla CS:GO kadrosuna benzer bir karar verdi. 11 Mart’ta kuruluş, oyuncularının ESL Pro League Sezon 15’te tarafsız bir başlık altında rekabet etmesine izin verileceğini açıklamıştı.Kaynak

0
0
0
0
0
29
0

Bir cevap yazın

EnglishTurkish